Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Tenis: Austrálčan Cash bojoval s drogovou závislosťou a uvažoval aj o samovražde

TASR|Publikované 18. jún 2002 o 18:58

Londýn 18. júna (TASR) - Bývalý austrálsky tenista a wimbledonský víťaz z roku 1987 Pat Cash vo svojej autobiografii šokujúco priznal, že väčšiu časť ...

Londýn 18. júna (TASR) - Bývalý austrálsky tenista a wimbledonský víťaz z roku 1987 Pat Cash vo svojej autobiografii šokujúco priznal, že väčšiu časť svojej kariéry bojoval s depresiou, závislosťou na drogách a alkohole, pričom uvažoval aj o samovražde.

"Najmä na začiatku kariéry som musel bojovať s chorobnou túžbou po víťazstvách, bolo to pre mňa ako tvrá droga. Keď som prehral, mal som pocit, že sa nikto nemá rad a únik som hľadal v drogách. Keď som mal 17 rokov, začal som fajčiť marihuanu, ktorá bola v tom čase medzi tenistami veľmi populárna. Pamätám si, že pri mojom prvom štarte vo Wimbledone som schovával pod vankúšom v hotelovej izby "joint" a každý večer som si potiahol, aby som sa upokojil. Potom som vyskúšal ešte ďalšie drogy vrátane kokaínu," povedal Cash.

Bývalý austrálsky tenista priznal, že v čase najhlbších depresií neraz uvažoval o tom, že si vezme život. "Veľakrát som stál nad priepasťou a prenasledovali ma samovražedné myšlienky. Nebyť toho, že mám deti a rodinu, dávno by som pravdepodobne skoncoval so životom. Často som tiež demoloval hotelové izby, v ktorých som býval na rôznych turnajoch," priznal Cash.

la br

Súvisiace články