Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Tenis: "Antuku budem naďalej preferovať," tvrdí Dominik Hrbatý

TASR|21. jan 2001 o 15:06

Melbourne (TASR)- Slovenský tenista Dominik Hrbatý dosiahol postupom do štvrťfinále úvodného grandslamového turnaja Australian Open na tomto podujatí doteraz svoj najlepší výsledok. Veď od svojej premiéry v roku 1997, keď sa prebojoval do osemfinále, v na

víťazný dominik hrbatý

sledujúcich ročníkoch skončil svoju púť vždy v úvodnom kole.

"Dnes som hral naozaj veľmi dobre," povedal po osemfinálovom víťazstve nad Safinom 23-ročný slovenský reprezentant a pokračoval: "Cítil som, že zahrám vynikajúce údery, hral som o niečo rýchlejšie ako Safin. Vychádzalo mi prvé podanie, Maratovi som nedal žiadnu šancu, aby odvrátil môj servis. Dostal som ho pod tlak a neskutočne dobre mi vychádzalo aj druhé podanie, čo taktiež veľkou mierou prispelo k môjmu víťazstvu. Striedal som bekhendové údery s returnami a podarilo sa mi súpera rozbehať. Zatlačil som ho do defenzívy, a keďže som sa vyvaroval chýb, nakoniec som v ideálnom tenisovom počasí zaslúžene zvíťazil."

Hrbatý sa na tento ročník Australian open pripravoval naozaj poctivo. Spolu s Karinou Habšudovou sa zúčastnili Hopmanovho pohára miešaných družstiev a potom vo dvojhre vyhral turnaj ATP v Aucklande. Na Hopmanovom pohári navyše absolvoval so Safinom akúsi generálku, prehra 1:2 na sety nakoniec paradoxne predsa len viac pomohla slovenskému tenistovi a v Melbourne Parku neurobil v súboji so Safinom ani jednu dvojchybu! "To, že som hral na Hopmanovom pohári a aj na turnaji v Aucklande, sa pozitívne prejavilo na mojej hre. Na tvrdých povrchoch sa stále ešte učím hrať. Nepamätám sa, že by sa mi niekedy na profesionálnom turnaji podarilo nemať na svojom konte žiadnu dvojchybu. Je to asi tým, že som podával skutočne veľmi dobre, razantne, ako pri prvom, tak hlavne pri druhom servise. Nedovolil som Safinovi zahrať víťazné údery z returnu, skrátka darilo sa mi skoro vo všetkých ukazovateľoch. Moje víťazstvá na tvrdom povrchu ale neznamenajú, že sa stane mojím najobľúbenejším. Vyrástol som na antuke a tento povrch, na ktorom sa dajú hrať dlhšie výmeny, budem aj naďalej preferovať," objasnil bratislavský rodák.

Ďalšou prekážkou v "pavúku" je dvojnásobný víťaz US Open a bývalá svetová jednotka domáci hráč Patrick Rafter. "Bude to určite ťažký zápas, ako všetky na grandslamových turnajoch. Predpokladám, že pôjde o trochu odlišný súboj, aký som absolvoval so Safinom. Rafter, ktorý je vyššie nasadený ako ja, hrá systémom servis - volej. Ak sa zodpovedne pripravím, tak nemám čo stratiť. Zajtra budem trénovať s niekým, kto uprednostňuje rovnaký herný štýl ako Rafter. Budem bojovať zo všetkých síl a pokúsim sa ho zdolať," dušoval sa Hrbatý.

Súvisiace články