Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tenis: Annacone presviedča Samprasa, aby hral ďalej

TASR|Publikované 12. dec 2002 o 10:49

New York 12. decembra (TASR) - Tréner amerického tenistu Peta Samprasa Paul Annacone v stredu vyhlásil, že sa snaží svojho zverenca presvedčiť, aby ...

New York 12. decembra (TASR) - Tréner amerického tenistu Peta Samprasa Paul Annacone v stredu vyhlásil, že sa snaží svojho zverenca presvedčiť, aby ešte nekončil svoju kariéru.

"Dúfam, že sa rozhodne odohrať ešte budúci rok," povedal Annacone a dodal: "Robím všetko preto, aby som ho prinútil vrátiť sa, pretože som presvedčený, že má na ďalšie grandslamové víťazstvá. Otázkou však je, či dokáže pre to niečo obetovať."

Bývalá svetová jednotka Sampras, vyhral v septembri na US Open v New Yorku svoj 14. grandslamový turnaj, čo bolo jeho prvé grandslamové víťazstvo od Wimbledonu v roku 2000. V októbri odriekol účasť na všetkých zostávajúcich turnajoch a ako dôvod uviedol svoju manželku, herečku Bridgette Wilsonovú, ktorá v tom čase čakala ich prvé dieťa. Tridsaťjedenročný tenista však aj po narodení syna Christiana Charlesa pokračuje v tréningu a podľa Annaconeho by pokračovanie v kariére nemalo byť pre neho problémom. "Práve teraz je to 50 ku 50. Pete trénuje posledné dva mesiace a od US Open neprestal v skutočnosti hrať. Fyzicky je fit," dodal tréner.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.