ONLINE: Anna Karolína Schmiedlová - Cori Gauffová (osemfinále, Roland Garros 2023). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. jún 2023 o 11:30

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z osemfinále Roland Garros 2023: Anna Karolína Schmiedlová - Cori Gauffová.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová dnes odohrala osemfinále na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

Jej súperkou bola Američanka Cori Gauffová, ktorá sa minulý rok prebojovala až do finále, v ktorom nestačila na svetovú jednotku Igu Swiatekovú.

Pre slovenskú tenistku to bola premiérová účasť v tejto fáze grandslamu.

S Gauffovou doposiaľ odohrala jeden vzájomný zápas. Vlani na antuke v Madride prehrala košická rodáčka s americkou tínedžerkou 0:6, 2:6.

Sledovali ste tenis s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Anna Karolína Schmiedlová - Cori Gauffová (Roland Garros 2023, osemfinále, dnes)

Prenos
Anna Karolína Schmiedlová sa za svoj výkon v prvom grandslamovom osemfinále v kariére nemusí hanbiť, ale na viac to žiaľ proti veľmi kvalitnej súperke nestačilo. Coco Gauffová bola prakticky po celý čas o krok vpred, aj keď sa tiež nevyhla väčším zaváhaniam. Najprv stratila náskok dvoch brejkov v prvom sete, ale do tretice sa jej už podarilo dopodávať. V druhom sete tiež okamžite odovzdala náskok brejku a dokonca Schmiedlová v ňom aj viedla 2:1, ale od tej chvíle už Gauffová dominovala a uzavrela zápas piatimi vyhranými hrami za sebou. Vo štvrťfinále Roland Garros tak môžeme byť svedkami reprízy minuloročného finále, ak Swiateková splní rolu favoritky a v poslednom osemfinále ženskej dvojhry porazí Tsurenkovú. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa Vás nabudúce pri ďalších tenisových online prenosoch!
Koniec zápasu
2:6
importantAni krížny bekhendový return Schmiedlovej neskončil v kurte, a tak Gauffová vyhráva a postupuje do štvrťfinále Roland Garros po setoch 7:5 a 6:2!
40-A
importantGauffová už má prvý mečbal zásluhou priameho bodu!
40-40
Gauffová nemala úplne pripravený prechod na sieť, ale Schmiedlovej pokus o bekhendové obhodenie neprešiel na druhú stranu.
40-30
Schmiedlová zariskovala pri druhom podaní Gauffovej, ale forhendový return prestrelila.
40-15
importantDruhá dvojchyba za sebou znamená dva brejkbaly pre Schmiedlovú!
30-15
Tak Schmiedlovej sa ešte otvára šanca po dvojchybe Gauffovej.
15-15
Gauffová bekhend namierila do siete.
0-15
Schmiedlová už bude musieť riskovať, ale jej forhend skončil v tesnom aute.
2:5
Koniec prestávky, podávať bude Coco Gauffová.
2:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:5
importantGauffová si vychutnala aj túto výmenu, v ktorej mala jasne navrch a zakončila ju víťazným bekhendom, takže bude podávať na postup do štvrťfinále za stavu 5:2 v druhom sete!
40-A
importantGauffová si nabehla na víťazný bekhendový return po čiare a dostáva sa k brejkbalu!
40-40
Ale skrátenie v dnešnom zápase veľmi dobre funguje aj Gauffovej, Schmiedlová bola znova bez šance.
40-30
A je tu gembal pre Schmiedlovú po vyhodenom forhende Gauffovej.
30-30
Tak Schmiedlová sa ešte nevzdáva, dobre skrátila hru a zahrala víťazný bekhend po čiare.
15-30
Gauffová pritlačila už forhendovým returnom a prinútila Schmiedlovú k chybe.
15-15
Ale prichádza len dlhý forhend Schmiedlovej vo výmene od základnej čiary.
15-0
Schmiedlová si už musí podržať podanie a začína priamym bodom.
2:4
Gauffová zahrala víťazný bekhend k základnej čiare a po čistej hre vedie 4:2 v druhom sete.
0-40
Po priamom bode má Gauffová šancu na čistú hru.
0-30
Znova sa Schmiedlová dostala do výmeny, ale tentokrát bekhend poslala len do siete.
0-15
Schmiedlová nenamierila druhý bekhend do kurtu.
2:3
2:3
2:3
importantSchmiedlová netrafila krížny bekhend do kurtu a dobre rozohraný gem stratila aj kvôli dvom dvojchybám, takže Gauffová vedie 3:2 v druhom sete!
30-40
importantŽiaľ druhá dvojchyba v geme znamená brejkbal pre Gauffovú!
30-30
Schmiedlová mala dobre rozohranú výmenu, ale jej možno víťazný forhend nepustila na druhú stranu páska.
30-15
Vzápätí si Schmiedlová pripisuje druhú dvojchybu v zápase.
30-0
Priamy bod pre Schmiedlovú.
15-0
Schmiedlová zaútočila hneď druhým úderom z forhendu a Gauffová nemala nárok.
2:2
Tú už dokázala zužikovať víťazným dropshotom z forhendovej strany a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.
40-A
Gauffová má ďalšiu výhodu po priamom bode.
40-40
Ale Schmiedlová trafila dobrý krížny bekhendový return a Gauffová nedostala bekhend cez sieť.
40-A
Gauffová má výhodu po nepresnom bekhende Schmiedlovej.
40-40
Schmiedlová bola aktívna a odmenou je zhoda, pretože si vynútila bekhendovú chybu Gauffovej.
30-40
Gauffová si situáciu ešte viac komplikuje nečisto trafeným forhendom.
15-40
SSchmiedlová ju však nedovolila zásluhou víťazného forhendového returnu.
0-40
Ani Schmiedlovej forhend po čiare nemal šancu na úspech a Gauffová mieri za čistou hrou.
0-30
Schmiedlová poslala bekhend do siete vo výmene od základnej čiary.
0-15
Gauffovej krížny bekhend bol dobre umiestnený a Schmiedlová ho už nevrátila.
2:1
2:1
2:1
Schmiedlová zakončila hru priamym bodom a vedie 2:1 v druhom sete.
40-15
Nasledoval možno ešte krajší slajzovaný bekhend Schmiedlovej, ktorý dopadol presne na pravú čiaru.
30-15
Parádny víťazný krížny bekhend z obrany tesne za sieť zahrala Schmiedlová.
15-15
Schmiedlovej poriadne uletel bekhend.
15-0
Bekhendový return Gauffovej zastavila sieť.
1:1
A vzápätí ďalšia dvojchyba na konte Gauffovej, takže Schmiedlová si berie stratené podanie späť a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete!
A-40
importantGauffová darovala dvojchybou brejkbal Schmiedlovej!
40-40
Schmiedlová vycítila šancu prejsť do útoku a zužitkovala ju víťazným forhendom.
30-40
Gauffová má gembal po priamom bode.
30-30
Jednoduchá chyba Gauffovej na sieti, pretože nalitý bekhend nedostala na druhú stranu.
15-30
Gauffová však aj pokazila hneď druhý úder z bekhendu.
0-30
Gauffová si pomáha priamym bodom.
0-15
Schmiedlová bola ďaleko za základnou čiarou, čo Gauffová využila na úspešné skrátenie.
0:1
importantSchmiedlová si neporadila s forhendovým returnom Gauffovej a bekhend nedostala cez sieť, takže aj v úvode druhého setu stratila podanie!
40-A
importantSchmiedlová krížny bekhend nezmestila do kurtu a Gauffová má prvý brejkbal v druhom sete!
40-40
Gauffová sa vydala bližšie k sieti a čopovaným forhendom prekvapila Schmiedlovú.
A-40
Výhoda pre Schmiedlovú po víťaznom bekhende.
40-40
Gauffová si Schmiedlovú rozbehala a tá už bola neskoro pri forhendovom údere.
40-30
Gauffová trafila bekhend do siete a Schmiedlová má gembal.
30-30
Ale Schmiedlová rýchlo odpovedá víťazným krížnym forhendom.
15-30
Gauffová si trúfla na víťazný bekhendový return po čiare.
15-15
Schmiedlová si pripisuje priamy bod.
0-15
Druhý set odštartovala dlhá prestrelka od základnej čiary, na konci ktorej však Schmiedlová poslala forhend do siete.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
0:0
importantTak Gauffová si zrejme pri páde poranila pravé koleno, pretože pred druhým setom si vypýtala medical timeout a nechá si ranu ošetriť fyzioterapeutkou!
0:0
5:7
importantGauffová dosiahla aj na bekhend, ktorý trafila presne po čiare a napokon vyhrala v prvom sete 7:5, aj keď Schmiedlová predtým veľmi prekvapivo zmazala manko dvoch brejkov!
0-40
importantĎalší bod z podania a teraz už má Gauffová hneď tri setbaly!
0-30
Nasledoval priamy bod pre Gauffovú.
0-15
Schmiedlová sa dostala do výmeny, ale druhý bekhend už pokazila.
5:6
5:6
5:6
importantSchmiedlová už nebola v dobrom postoji pri poslednom bekhende, ktorý sa nezmestil do kurtu a Gauffová tak bude mať tretiu šancu dopodávať prvý set, pretože vedie 6:5!
30-40
importantV nasledujúcej výmene však už Gauffová bola presná a po víťaznom forhende má brejkbal!
30-30
Gauffová však netrafila dobre forhend a pripisuje si len chybu.
15-30
Aj teraz mohla Schmiedlová zahrať lepšie, pretože jej forhend letel mimo a dáva šancu Gauffovej.
15-15
Preto je veľká škoda prvej dvojchyby Schmiedlovej.
15-0
Gauffová stráca pôdu pod nohami, čoho dôkazom je aj ďalší nepresný bekhend.
5:5
importantSchmiedlová hrala na istotu v dlhej výmene, a napokon Gauffovej forhend skončil v sieti, takže je vyrovnané 5:5 v prvom sete!
40-30
importantSchmiedlová však dostáva jedinečnú šancu po tretej dvojchybe Gauffovej v zápase!
30-30
Gauffová si preto aj zakričala po priamom bode.
30-15
Gauffová sa však dostáva pod tlak vďaka dlhému bekhendu.
15-15
Škoda, že si Schmiedlová neporadila s čopovaným úderom Gauffovej a forhend trafila do siete.
15-0
Gauffová skončila na kolenách po dobrom forhendovom returne Schmiedlovej, po ktorom nasledoval ďalší už víťazný forhend slovenskej tenistky.
4:5
4:5
4:5
Schmiedlová aj hru zakončila priamym bodom a znižuje na 4:5 v prvom sete, ale Gauffová bude mať druhú šancu tento set dopodávať.
40-15
Priamy bod a Schmiedlová má dva gembaly.
30-15
Schmiedlová si pripisuje prvé eso v zápase.
15-15
Schmiedlová však trochu zbytočne chcela tlačiť do bekhendovej strany Gauffovej a nebola presná.
15-0
Gauffová trafila forhend rámom rakety, čo môže dodať ešte viac sebavedomia Schmiedlovej.
3:5
importantGauffová zahrala príliš okaté skrátenie a Schmiedlová ho potrestala víťazným forhendom, takže sa ešte udržala v prvom sete a znižuje na 3:5!
A-40
importantNečakane jednoduchá a rýchla forhendová chyba Gauffovej, ktorou darovala Schmiedlovej prvý brejkbal!
40-40
Schmiedlová zahrala forhendový return dostatočne dlhý a Gauffová vyhodila forhend.
30-40
importantPriamy bod z druhého podania a Gauffová má prvý setbal!
30-30
Gauffová navyše trafila víťazný krížny bekhend.
30-15
Schmiedlová sa bránila, ale jej vysoký forhend bol dlhý.
30-0
Ďalším dobre umiestneným krížnym forhendom Schmiedlová zaskočila Gauffovú a má prvú dobrú príležitosť na returne.
15-0
Schmiedlová bola vo výmene odvážnejšia a na sieti už bekhendom prinútila Gauffovú k chybe.
2:5
2:5
2:5
importantSchmiedlová sa žiaľ už neubránila a forhend poslala za základnú čiaru, takže Gauffová bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 5:2!
40-A
importantGauffová si trúfla na víťazný krížny bekhendový return a má už piaty brejkbal v tejto hre!
40-40
Schmiedlová ho tentokrát odvrátila priamym bodom.
40-A
importantGauffová však zatlačila Schmiedlovú a prinútila ju k chybe, takže má ďalší brejkbal!
40-40
Schmiedlová dokázala odvrátiť aj ten, keď dostala Gauffovú do ťažkej situácie na sieti a trafila víťazný bekhend do otvorenej časti kurtu.
40-A
importantAle Gauffová predviedla ďalšie výborné skrátenie a má opäť brejkbal!
40-40
V ďalšej výmene Gauffová netrafila krížny bekhend do kurtu a gem je na zhode.
30-40
Prvý z nich Schmiedlová odvrátila priamym bodom.
15-40
importantGauffová zahrala úspešný dropshot s citom a vybojovala si dva brejkbaly!
15-30
Aspoň zafungovala vytrvalá obrana Schmiedlovej, ktorá napokon prinútila Gauffovú pokaziť forhend.
0-30
Ani bekhend Schmiedlovej sa nezmestil do kurtu a sú tu problémy na podaní.
0-15
Schmiedlová sa pošmykla pri forhende, ktorý zamierila do siete.
2:4
Na záver Gauffová trafila víťazný forhend po čiare a vedie 4:2 v prvom sete.
15-40
Gauffová predviedla dobrú hru na sieti a po víťaznom bekhende má dva gembaly.
15-30
Schmiedlová znova bola rýchlo pod tlakom a pripisuje si vynútenú forhendovú chybu.
15-15
Napravila ju však aktívnou hrou a víťazným krížnym bekhendom.
15-0
Gauffová zaznamenala už druhú dvojchybu v zápase.
2:3
2:3
2:3
O dosť lepší útočný tenis v podaní Schmiedlovej, ktorá výmenu dokončila víťazným bekhendom na sieti a znižuje na 2:3 v prvom sete.
40-15
Gauffová však vytiahla víťazný bekhendový return a ešte predlžuje gem.
40-0
Dlhý forhend Gauffovej dáva šancu na čistú hru pre Schmiedlovú.
30-0
Aj Schmiedlová si pomohla priamym bodom.
15-0
Schmiedlová si nakročila do kurtu a výmenu zakončila víťazným krížnym forhendom.
1:3
Štvrtý priamy bod za sebou a Gauffová vedie 3:1 v prvom sete.
15-40
Nepresný forhendový return Schmiedlovej znamená dva gembaly pre Gauffovú.
15-30
Ďalší rýchly bod z podania pre americkú tenistku.
15-15
Gauffová odpovedá priamym bodom.
15-0
Skvelá výmena v podaní Schmiedlovej, ktorá toho veľa nabehala, ale jej krížny bekhend už Gauffová nemala šancu dobehnúť.
1:2
1:2
1:2
Veľmi dobrá defenzíva v podaní Schmiedlovej, ktorá napokon rozhodla výmenu forhendom na sieti a znižuje na 1:2 v prvom sete.
A-40
Ale nasledoval ďalší priamy bod a výhoda pre Schmiedlovú.
40-40
Schmiedlová si neporadila s forhendovým returnom k základnej čiare a bekhend poslala do siete.
40-30
Dôležitý priamy bod a gembal pre Schmiedlovú.
30-30
Prv lepšia výmena v podaní Schmiedlovej, ktorá dobehla skrátenia a na sieti zakončila víťazným bekhendom.
15-30
Teraz však už Gauffová trafila víťazný forhendový return po čiare.
15-15
Gauffová chcela výmenu rozhodnúť krížnym forhendovým returnom, ale tesne minula.
0-15
Ďalšia veľmi rýchly bekhendová chyba Schmiedlovej, ktorá sa zatiaľ nemá ako chytiť.
0:2
Gauffová zvládla aj ťažký forhendový volej na sieti, potom už zakončila víťazným obojručným bekhendom zo vzduchu a vedie 2:0 v prvom sete.
15-40
Forhendový return Schmiedlovej letel ďaleko za základnú čiaru a Gauffová má dva gembaly.
15-30
Gauffová si pomáha aj priamym bodom.
15-15
Gauffová sa dobre ubránila, a potom vypálila víťazný bekhend k základnej čiare.
15-0
Gauffová však začína hru na potvrdenie brejku iba dvojchybou.
0:1
importantVeľmi zlý začiatok pre Schmiedlovú, ktorá si neporadila s returnom Gauffovej a bekhend poslala za základnú čiaru, takže na úvod stráca podanie čistou hrou!
0-40
importantGauffová má veľmi rýchlo tri brejkbaly, pretože Schmiedlová ďalší forhend vyhodila!
0-30
Druhá výmena už bola dlhšia, ale skončila tiež len trafeným forhendom do siete v podaní Schmiedlovej.
0-15
Schmiedlová začala zápas druhým úderom z bekhendu do siete.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Schmiedlová s Gauffovou sa už rozohrávajú na najväčšom kurte Philippa Chatriera a na podaní zápas začne slovenská tenistka.
Vítam všetkých tenisových priaznivcov pri sledovaní osemfinále ženskej dvojhry na Roland Garros, v ktorom bude slovenské farby reprezentovať Anna Karolína Schmiedlová. Pre ňu to už je v tejto chvíli najväčší grandslamový úspech, ale môže ho ešte vylepšíť, ak by dnes prekvapila americkú tenistku Coco Gauffovú. Šiesta hráčka sveta sa snaží zopakovať minuloročné finále, ale k tomu jej ešte chýba poraziť tri súperky. Prvý vzájomný zápas odohrali minulý rok na antuke v Madride a Gauffová v ňom povolila Schmiedlovej iba dva gemy, tak dúfajme, že dnes to bude diametrálne odlišný zápas.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Domov»Tenis»Roland Garros 2023: Anna Karolína Schmiedlová prehrala v osemfinále s Cori Gauffovou