Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Tenis: Americký daviscupový tím bez Samprasa a Agassiho do Francúzska

TASR|Publikované 11. sep 2002 o 10:32

New York 11. septembra (TASR - V daviscupovom tíme USA budu v semifinále proti Francúzsku od 20. do 22. septembra v Paríži chýbať tenisové hviezdy Pete ...

New York 11. septembra (TASR - V daviscupovom tíme USA budu v semifinále proti Francúzsku od 20. do 22. septembra v Paríži chýbať tenisové hviezdy Pete Sampras a Andre Agassi. Finalisti US Open oznámili toto rozhodnutie kapitánovi tímu Patrickovi McEnroovi v utorok.

"Myslím si, že Pete potrebuje čas, aby strávil, čo sa stalo a aby sa rozhodol, čo by chcel v budúcnosti robiť. Vyčerpal sa a ja chápem jeho rozhodnutie," vyhlásil s pochopením McEnroe. Sampras zdolal v nedeľu vo finále Agassiho v štyroch setoch a získal svoj 14. grandslamový titul. Na druhej strane Agassi už pred posledným grandslamovým turnajom roka vyhlásil, že v Davis Cupe už nechce hrať a jeho definitívne odrieknutie preto McEnroa neprekvapilo.

K dispozícii USA sú v súčasnosti Andy Roddick, James Blake, Todd Martin a Mardy Fish. V Paríži sa USA stretli s Francúzskom po prvý raz v Davisovom pohári pred 70 rokmi, keď zdolali hostiteľa 3:2.

go jch

Súvisiace články