Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Tenis: Agassi si v rámci charity zahral na parkovisku

TASR|19. júl 2002 o 11:03

Citrus Heights 19. júla (TASR) - Víťaz siedmich grandslamových turnajov a bývalá svetová jednotka v tenise Američan Andre Agassi hral vo štvrtok prvýkrát ...

Citrus Heights 19. júla (TASR) - Víťaz siedmich grandslamových turnajov a bývalá svetová jednotka v tenise Američan Andre Agassi hral vo štvrtok prvýkrát v kariére na parkovisku. Pred nákupným strediskom na predmestí Sacramenta v severnej Kalifornii sledovalo jeho charitatívneho vystúpenie približne 3600 fanúšikov.

"Toto som ja. Jednoducho som predviedol tenis na parkovisku. Na ňom som nikdy v živote nič nehral," priznal Agassi, ktorý sa spolu s Billie Jean Kingovou v Sacramente predstavil v rámci každoročnej dobročinnej akcie World TeamTennis (WTT). Súčasný piaty hráč rebríčka ATP prisľúbil účasť aj v rokoch 2003 a 2004.

"Prišiel som, aby som spropagoval tenis a predviedol ho ľuďom, ktorí sa bežne nedostanú do hľadísk veľkých turnajov," skonštatoval 32-ročný Agassi, ktorý momentálne žije s manželkou Steffi Grafovou a ich synom Jadenom Gilom v dome pri zálive v San Franciscu.

Súvisiace články