Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Tenis: Agassi prvým finalistom mužskej dvojhry na Australian Open

TASR|25. jan 2001 o 17:46

Melbourne (TASR) - Američan Andre Agassi semifinálovým víťazstvom v Melbourne Parku nad domácim tenistom dvanástym nasadeným Patrickom Rafterom v piatich setoch (7:5, 2:6, 6:7 (5), 6:2, 6:3) urobil dôležitý krok k obhajobe minuloročného prvenstva na úvodn

om grandslamovom turnaji roka Australian Open.

Turnajová šestka to proti premožiteľovi slovenského tenistu Dominika Hrbtého zo štvrťfinále, namala vôbec ľahké. Po vyhratom prvom sete (7:5), získal ďalšie dve dejstvá Rafter v pomere 6:2, 7:6 (5). V štvrtej sade vstal dvojnásobný víťaz Australian Open zázračne z "mŕtvych", dvakrát brejkol svojho súpera a o víťazovi stretnutia rozhodlo posledné piate dejstvo. V ňom prevýšil americký hráč domáceho tenistu hlavne po kondičnej stránke a vyše trojhodinovej bitke (3:07 h) zaslúžene postúpil do finále, kde sa stretne s víťazom prvého francúzskeho historického semifinále na Australian Open Sebastien Grosjean - Arnaud Clement, ktoré je na programe v piatok.

"Myslím, že Rafter nezvládol záver hlavne psychicky," vyjadril sa po stretnutí Agassi a dodal: "Evidentne mal problémy po fyzickej stránke a to sa negatívne premietlo do jeho psychiky."

Výsledok:

muži - dvojhra - semifinále: Andre Agassi (6-USA) - Patrick Rafter (12-Aus.) 7:5, 2:6, 6:7 (5), 6:2, 6:3

Súvisiace články