Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Telegraf

Sportnet|Publikované 25. okt 2004 o 22:00

Skúsený kanadský hokejový brankár Martin Brodeur je od nedele ďalším z radov hráčov NHL, ktorý svojimi slovami podrobil tvrdej kritike vedenie

zámorskej ligy. Jednému z najuznávanejších gólmanov súčasnosti neprekáža ani tak fakt, že v Severnej Amerike sa v súčasnosti nehrá hokej na najvyššej úrovni, ako skôr spôsob komunikácie medzi zástupcami profisúťaže a predstaviteľmi Hráčskej asociácie NHLPA.

V aktuálnych rebríčkoch ATP nenastala na prvých troch miestach žiadna zmena. Na čele je naďalej Švajčiar Roger Federer, pred Američanom Andy Roddickom a Lleytonom Hewittom z Austrálie. Slovenský reprezentant Dominik Hrbatý klesol v Entry rebríčku z 12. na 14. miesto v Champions Race z 11. na 13. priečku.

Štátny žalobca v dopingovej kauze futbalového klubu Juventus Turín navrhol pre výkonného riaditeľa Antonia Girauda a šéfa zdravotnej starostlivosti Riccarda Agricolu niekoľkoročné tresty. Giraudo a Agricola boli obvinení na základe predpisovania nedovolených dopingových prostriedkov niektorým hráčom v rokoch 1994-1998.

Už 225 hokejistov, ktorí majú skúsenosti so zámorskou NHL, oblieklo počas štrajku v profilige dres niektorého z európskych klubov. Za fínsky Ilves Tampere bude v najbližšej dobe nastupovať útočník Atlanty Patrik Štefan, ktorého nedávno chcel do svojich radov získať aj bratislavský Slovan. Dvadsaťštyriročný český center by sa mal v SM-lige predstaviť už budúci týždeň.

V rebríčku WTA je na čele trojica Američanka Lindsay Davenportová (4546), Francúzka Amélie Mauresmová (4394) a Ruska Anastasia Myskinová (3937).

Zo Sloveniek si zlepšila svoje postavne v rebríčku iba Daniela Hantuchová, ktorá postúpila o päť priečok na 30. miesto.

Ligová komisia Slovenského futbalového zväzu prerokovala námietku futbalového klubu AS Trenčín, týkajúcu sa štartu hráčov Mateja Ižvolta a Petra Pekárika v majstrovskom stretnutí 12. kola Corgoň ligy AS - ZTS Dubnica a vzhľadom k článku 11 písm. d/ uvádzaný odvolávajúcim sa klubom je vo vzťahu k štartu uvedených hráčov v predmetnom stretnutí neopodstatnený, námietku zamietla a ponechala v platnosti dosiahnutý výsledok.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.