Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

TELEGRAF

Sportnet|Publikované 21. dec 2008 o 23:00

Ruský pästiar Nikolaj Valujev v sobotňajšom zápase na 12 kôl v Zürichu (Hallenstadion) proti americkému veteránovi Evanderovi Holyfieldovi obhájil

pred 12 500 divákmi svoj opasok pre šampióna superťažkej váhovej kategórie verzie WBA získaný v auguste v boji s Johnom Ruizom. Najvyšší a najťažší majster sveta v histórii zdolal 46-ročného Američana na body. Víťazstvo mu prisúdili dvaja rozhodcovia (116-112, resp. 115-114) a jeden arbiter označil duel za nerozhodný (114:114).

Slovenská mužská volejbalová reprezentácia si v budúcom ročníku Európskej ligy v základnej C-skupine zmeria sily s Portugalskom, Bieloruskom a Rakúskom. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v luxemburskom Luxemburgu. V A-skupine budú hrať Španielsko, Turecko, Chorvátsko, Veľká Británia. Slováci sú aktuálnymi víťazmi EL z poslednej edície tejto súťaže, v roku 2007 sa prebojovali do Final Four.

Slovenský reprezentant v skokoch na lyžiach Tomáš Zmoray obsadil v sobotňajších pretekoch FIS Cupu (zároveň ide aj o 37. ročník Tatranského pohára) na mostíku HS-100 na Štrbskom Plese solídne 7. miesto s celkovým súčtom 231,5 bodu (89 m/93,5 m). Zo sedmičky Slovákov v 57-člennom štartovom poli skokanov z 11 krajín sa podarilo do finálového druhého kola medzi tridsiatku najlepších postúpiť a tým aj bodovať do hodnotenia FIS Cupu ešte Mojmírovi Nosáľovi (183,0 b), ktorého klasifikovali na 27. priečke. Víťazom sobotňajších pretekov sa stal 18-ročný Poliak Dawid Kubacki (241,5 b) pred Nemcom Marcom Krauspenhaarom (239,5 b)

Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Michal Malák triumfoval v nedeľných pretekoch kategórie FIS na 15 km voľnou technikou v českom stredisku Horní Mísečky v Krkonošiach. Dvadsaťosemročný pretekár ŠKP Štrbské Pleso sa o najlepší výsledok slovenskej výpravy postaral aj v sobotných pretekoch klasickou technikou, keď na 10 km trati obsadil 10. miesto. Najlepšou Slovenkou bola po oba dni Katarína Johansen, ktorá v sobotu na 5 km klasicky skončila jedenásta a v nedeľnom skejte na dvojnásobnej trati štrnásta.

Miloš Vigaš sa stal v domácich podmienkach v Spišskej Novej Vsi absolútnym víťazom pretekov Slovakia Open v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe, ktoré boli súčasťou Danubia Series. Dvadsaťročný člen STEZ Spišská Nová Ves triumfoval na pretekoch na 1000 i 1500 m trati a vyhral viacboj pred najlepším na 500 m Jevgenijom Gutenovom. Tretí skončil ďalší domáci zástupca Peter Jeleň. Medzi ženami sa presadila jedna z najlepších Európaniek Kateřina Novotná z ČR.

Brankár slovenského corgoňligového futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov Miloš Buchta by mohol od januára budúceho roka pôsobiť v ruskej najvyššej súťaži. Dvadsaťosemročný český gólman totiž absolvoval týždňovú skúšku v ruskom tíme Spartak Nalčik, ktorý bol na sústredení v tureckej Antalyi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.