Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Telegraf

Sportnet|Publikované 2. okt 2005 o 22:00

Vo veku 37 rokov zomrel na infarkt bývalý hokejový brankár Ivan Harvánek. Počas hráčskej kariéry obliekal Harvánek dresy HC Košice, Plastiky Nitra,

HK 36 Skalica, Púchova a Topoľčian, na svojom konte mal aj jeden reprezentačný štart za Slovensko.

Ani posledný slovenský zástupca na majstrovstvách sveta v Budapešti - Roman Meduna sa výraznejšie nepresadil. Borec Dukly Trenčín prehral v nedeľu

hneď v 1. kole hmotnostnej kategórie do 96 kg v

grécko-rímskom štýle s Nemcom Mirkom Englichom. V sobotu dopadol na žinenke v aréne Lászlóa Pappa

rovnako aj druhý slovenský klasik Attila Bátky, ktorý

neuspel v súboji s s Arménom Geghamianom.

Najlepší výsledok na šampionáte v Budapešti tak dosiahol zo Slovákov hneď v úvodný deň voľnoštýliar Dušan Babrnák, ktorý pri svojej premiére medzi svetovou seniorskou elitou postúpil do 3. kola a nakoniec obsadil 12. miesto. Zvyšní štyria slovenskí voľnoštýliari prehrali na MS hneď svoje úvodné zápasy.

Odchovanec trenčianskeho hokeja Marcel Hossa zmenil tesne pred štartom nového ročníka NHL

farbu dresu. Montreal Canadiens vymenil nádejného útočníka do New York Rangers, opačným smerom putoval Garth Murray. Po nedávnom odchode Mariána Hossu z Ottawy do Atlanty tak aj

mladší z bratov Hossovcov vymenil počas leta Kanadu za Spojené štáty americké.

Vedenie hokejového klubu NHL Pittsburgh Penguins sa rozhodlo poslať na farmu do Wilkes Barre/Scranton v AHL okrem mladého gólmana Marca-Andreho Fleuryho i slovenského útočníka Tomáša Surového.

Majstrami Slovenska v nohejbale trojíc sa v sobotu stalo družstvo Dopravného podniku mesta Košice v zložení Martin Perun, Patrik Perun a Ján Brutovský, ktoré vo finále vyhralo nad NK 99 Trebišov A 2:0. Majstrami Slovenska v nohejbale dvojíc sa v nedeľu v Košiciach stala dvojica družstva Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) A v zložení Martin Perun a Patrik Perun. Tí vo finále zdolali DPMK B (Ján Brutovský, Štefan Foraj) 2:0. V dueli o bronz podľahlo NK 99 Trebišov A Prometalu Šaca A 0:2.

V zápase 1. skupiny africkej zóny kvalifikácie MS 2006 zvíťazila Libéria nad Zambiou vysoko 5:0.

Už po predposlených pretekoch MS superbikov sa majstrom sveta stal Austrálčan Troy Corser na Honde, ktorý na okruhu Enza a Dina Ferrariovcov v Imole obsadil 2. miesto za svojim krajanom a najväčším rivalom v boji o titul Chrisom Vermeulenom.

Slovenské družstvo v karate žien aj mužov získalo na na majstrovstvách Európy federácie EGKF vo Viedni bronzové medaily.

Francúzsky jazdec rely Sebastien Loeb na Citroene úspešne obhájil v nedeľu titul majstra sveta, keď na Rely Japonska, 13. podujatí seriálu MS, obsadil druhé miesto za celkovým víťazom Marcusom Grönholmom z Fínska na Peugeote 307 WRC.