Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Telegraf

Sportnet|Publikované 13. okt 2005 o 22:00

Svetová tenisová jednotka Roger Federer si v stredu na tréningu zranil priehlavkové väzivo na pravom chodidle a najbližšie dva týždne bude v seriáli

ATP Tour určite chýbať. Švajčiarsky fenomén sa musel rozlúčiť s plánmi na štart na turnaji série Masters v Madride i v nasledovnom podujatí v Bazileji.

Poprednému austrálskemu rýchlostnému kanoistovi Nathanovi Baggaleyovi hrozí dvojročný dištanc za doping. Trojnásobného majstra sveta v K1 na 500 m a dvojnásobného strieborného olympijského medailistu z OH 2004 v Aténach počas mimosúťažnej kontroly 13. septembra pozitívne testovali na zakázané steroidy stanozolol a metandienon. Baggalay mal počas najbližšieho víkendu reprezentovať svoju krajinu na majstrovstvách sveta v kanoistickom maratóne v Perthe.

Slovenská tenistka Stanislava Hrozenská úspešne vstúpila do zápolení na turnaji ITF v anglickom Jersey (tvrdý povrch, 25 000 dolárov), keď v prvom kole zdolala Holanďanku Evu Perovú hladko v dvoch setoch 6:4, 6:0.

Hokejové stretnutie 40. kola ST extraligy Slovan Bratislava - HC Košice, ktoré sa podľa pôvodného rozpisu malo hrať 3. januára, odohrajú obaja súperi už v pondelok 24. októbra. Stretnutie sa predohráva z dôvodu účasti Slovana na prestížnom januárovom Super Six v Petrohrade (5.-8.).

Nemecký cyklista Erik Zabel podpísal včera ročnú zmluvu s nový profitímom Milram. Tridsaťpäťročný cestný veterán bude v nasledujúcej sezóne kolegom Taliana Alessandra Petacchiho a stajňa tak bude mať k dispozícii zrejme dvojicu najlepších svetových špurtérov. Zabel sa rozhodol pre zmenu po 13-ročnom pôsobení v stajni T-Mobile, kde bol jasným lídrom. Milram vznikla spojením talianskeho tímu Domina Vacanze a nemeckého Wiesenhofu.

Španiel Ferrero postúpil do štvrťfinále tenisového turnaja vo Viedni, keď v osemfinále zdolal Ekvadorčana Lapenttiho v dvoch setoch 6:4, 6:4.

Krídelníka zámorského basketbalového klubu Detroit Pistons Darka Miličiča prichytila detroitská mestská polícia pri jazde bez platného vodičského preukazu.

Vyše dvojmetrový basketbalista zo Srbska a Čiernej Hory si chvíľku posedel na policajnej stanici a po zaplatení pokuty 100 dolárov bol opäť voľný. Keďže polícia Miličiča obvinila z porušenia dopravných predpisov, čaká na krídelníka súdneho pojednávanie. Jeho dátum by sa mal dozvedieť v najbližších týždňoch.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.