Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Telegraf

Sportnet|Publikované 1. jan 2009 o 23:00

Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov prehrala aj vo svojom druhom vystúpení na turrnaji World U17 Hockey Challenge v kanadskej Britskej

Kolumbii, keď v Duncane podľahla výberu Západnej Kanady 2:7.

Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov zvíťazili vo svojom treťom zápase v I. divízii majstrovstiev sveta hráčok tejto vekovej kategórie vo francúzskom Chambéry nad rakúskymi rovesníčkami 5:3.

Slovenský futbalový útočník Peter Štyvar z MŠK Žilina sa za odstupné 775 000 eur stal hráčom anglického druholigového klubu FC Bristol City.

Dvojnásobný olympijský medailista v streľbe Jozef Gönci bude minimálne do zimných olympijských hier vo Vancouveri 2010 manažérom slovenskej reprezentácie bobistov.

Víťazom pretekov mužov na 15 km s intervalovým štartom v rámci III. ročníka prestížneho seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski (TdS) v Novom Meste na Morave sa stal Nemec Axel Teichmann. Druhý skončil Nór Martin Johnsrud Sundby, ktorý za víťazom zaostal o rovných 5 sekúnd, bronz si na Vysočine vybojoval Nikolaj Čebotko z Kazachstanu. Z dvojice Slovákov sa viac darilo Ivanovi Bátorymu, ktorý obsadil 30. miesto.

Rakúšan Wolfgang Loitzl sa stal vo štvrtok víťazom renomovaného podujatia Svetového pohára v skokoch na lyžiach v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Vyhral po prvý raz vo svojej kariére s celkovým ziskom 276,3 boda za

skoky dlhé 134,5 a 136,5 metra. Loitzl odstavil na druhé miesto švajčiarskeho konkurenta Simona Ammanna, tretí skončil Fín Harri Olli.

Hokejisti Dinama Moskva sa stali druhýkrát v histórii po roku 1983 víťazmi Spenglerovho pohára v hokeji. V tradičnom silvestrovskom finále na najstaršom európskom turnaji v Davose zdolali výber Kanady 5:3 a odplatili mu utorňajšiu prehru zo základnej skupiny 3:6.

Miroslav Vanko z Obalservisu Košice sa stal jedenástykrát víťazom Silvestrovského behu zdravia vo Vrútkach, ktorý sa konal po dvadsiatyôsmykrát. Vanko dosiahol na 11,5 km dlhej trati čas 39:03 min.

Thajský boxer Denkaosan Kaowičit sa stal novým majstrom sveta v boxe podľa organizácie WBA v mužšej váhe. V japonskej Hirošime zdolal v stredajšom silvestrovskom súboji obhajcu majstrovského opasku Takefumiho Sakatu z Japonska.

Hokejisti GKS Tychy, ktorých vedie Slovák Miroslav Ihnačák, sa stali víťazmi Poľského pohára. Vo finále zdolali Gdaňsk 1:0 po samostatných nájazdoch.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.