Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

TELEGRAF

Sportnet|Publikované 30. dec 2008 o 00:00

V šiestich nedeľňajších dueloch zámorskej hokejovej NHL sa do štatistík zapísala trojica slovenských hokejistov. Výsledky - nedeľa: Atlanta - Boston

1:2 (0:0, 1:1, 0:1), St. Louis - Anaheim 3:4 (1:1, 1:1, 1:2), Minnesota - Chicago 1:4 (0:2, 0:1, 1:1), Washington - Toronto 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) - Milan Jurčina (Washington) 0+1, Edmonton - Nashville 5:2 (2:2, 3:0, 0:0) - Ľubomír Višňovský (Edmonton) 0+2, Vancouver - Ottawa 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) - Pavol Demitra (Vancouver) 1+1.

Víťazmi šprintu voľnou technikou v rámci seriálu pretekov v behu na lyžiach Tour de Ski sa na pražskom Výstavisku stali Nór Tor Arne Hetland a Talianka Arianna Follisová. Slovenku Alenu Procházkovú po štvrťfinálovom behu diskvalifikovali pre údajné križovanie dráhy súperkám. Dvojica slovenských mužov Ivan Bátory a Martin Bajčičák nepostúpila z kvalifikácie. Bátory obsadil 42. miesto, Bajčičák skončil štyridsiaty deviaty.

Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová obsadila v pondelňajšom slalome v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok 2008/09 v rakúskom Semmeringu konečné 9. miesto časom 1:58,22 min. Víťazkou sa stala Nemka Maria Rieschová za 1:55,97 min.