Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Telegraf

Sportnet|Publikované 28. nov 2005 o 23:00

Z troch zápasov zámorskej basketbalovej NBA v noci na pondelok sa doma tešili len New Jersey, keď až po predĺžení zdolali LA Lakers 102:96. Atlanta a

LA Clippers ťahali na svojich palubovkách za kratší koniec, keď po vyrovnaných priebehoch podľahli tesne o dva resp. päť bodov. výsledky: Atlanta - Portland 75:77, LA Clippers - Indiana 92:97, New Jersey - LA Lakers 102:96.

Brazílsky futbalový kanonier Ailton, ktorý si len ťažko zvyká na pôsobenie v Besiktase Istanbul, dostal od vedenia tureckého klubu pokutu 100 000 dolárov za úmyselný faul a následnú červenú kartu. Ailton, ktorý prestúpil do Besiktasu z nemeckej bundesligy, v ligovom zápase proti Sivaspporu v 24. minúte úmyselne a nešetrne zasiahol súpera do oblastí genitálií. Navyše Ailton, o ktorého prejavila čerstvý záujem Borussia Dortmund, nebude za Besiktas hrať ani v zápase skupinovej fázy Pohára UEFA proti Zenitu Petrohrad.

Na sobotňajšej rozlúčke s futbalovým velikánom Georgeom Bestom očakávajú organizátori desiatky tisíc fanúšikov a jeho pohreb považujú za jednu z najväčších udalostí v histórii Severného Írska. Bývalý futbalista Manchestru United a reprezentácie Severného Írska zomrel po desaťročia trvajúcej závislosti na alkohole v piatok v londýnskej nemocnici vo veku 59 rokov.

Britská vláda udelila povolenie na to, aby sa posledná rozlúčka konala vo Veľkej sále budovy severoírskeho parlamentu. Dav ľudí zhromaždený pred budovou bude môcť sledovať ceremóniu prostredníctvom reproduktorov. Bestov agent Phil Hughes oznámil, že telo nebožtíka privezie do Belfastu v stredu.

Už na tradičnom Hopmanovom pohári v austrálskom Perthe budú môcť empajroví rozhodcovia použiť okamžitý televízny záznam na posúdenie sporného dopadu tenisovej loptičky na čiaru alebo do jej blízkosti. Podujatie zmiešaných národných tímov so začiatkom 30. decembra tak ako prvé z vrcholných turnajov vyskúša služby systému "Jastrabie oko".

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.