Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Telegraf

Sportnet|Publikované 22. sep 2002 o 22:00

Na tlačovej konferencii po stretnutí 10. kola slovenskej futbalovej ligy Ružomberok - Slovan Bratislava (0:1) oznámil prezident domáceho klubu Milan

Bezák meno nového trénera MŠK SCP. Stal sa ním do konca tejto sezóny bývalý tréner bratislavského Slovana Miroslav Svoboda.

KICKBOX

Slovenskí reprezentanti v kickboxe na majstrovstvách sveta asociácie IAKSA v talianskom Caorle získali jednu zlatú, dve strieborné a tri bronzové medaily. Najcennejší kov vybojoval Marián Kulizák v lightkontakte do 81 kg. Strieborné medaily prinesú na Slovensko Zuzana Valúchová (lightkontakt nad 65 kg) a Lukáš Body (fullkontakt do 67 kg), Valúchova navyše získala bronz v semikontakte nad 69 kg. Na bronzovom stupienku skončili aj Jana Olejárová (lightkontakt do 65 kg) a Michal Peniak (semikontakt nad 91 kg).

MOTORIZMUS

Minuloročný posledný majster sveta kráľovskej triedy dvojtaktných motocyklov 500 cm3, 23-ročný taliansky jazdec tímu Honda Valentino Rossi, sa v sobotu stal aj prvým majstrom sveta štvortaktov MotoGP, keď napriek silnému dažďu na okruhu Nelsona Piqueta v Riu vyhral Veľkú cenu Brazílie, už svoju 10. v tohtoročnom seriáli MS.

VESLOVANIE

Slovenský reprezentant Ľuboš Podstupka obsadil v sobotňajšom B-finále MS vo veslovaní v španielskej Seville druhé miesto a v celkovom hodnotení skifu ľahkých váh tak skončil na 8. priečke. Druhý slovenský zástupca Ján Žiška si v skife ťažkých váh vybojoval vo finále nižšieho rankingu 3. miesto a obsadil tak konečné 9. miesto.

ZÁPASENIE

Úspešne vstúpil do bojov na MS v zápasení gréckorímskym štýlom druhý slovenský zástupca Roman Meduna (do 96 kg), keď po dvoch víťazstvách v 7. skupine postúpil do ďalších bojov. Na žinenkách Športovej haly CSKA v Moskve si Meduna najprv poradil s Lotyšom Igorsom Kostinsom 3:0 na body a potom si rovnakým výsledkom poradil aj s maďarských reprezentantom Bélom Kalom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.