Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Telegraf

Sportnet|Publikované 18. sep 2002 o 22:00

Ligové mužské družstvo Svitu odcestovalo do Belehradu, kde sa zúčastní na turnaji. Štartovať budú Radnički Belehrad, KK Subotica, FMP Belehrad,

Ladovi Belehrad a Chemosvit Svit.

FUTBAL

Na čele najnovšieho svetového rebríčka krajín, ktorý zostavuje Medzinárodná futbalová federácia (FIFA), je so ziskom 858 bodov naďalej úradujúci majster sveta z Brazílie, o druhé miesto sa delia úradujúci majstri Európy z Francúzska a štvrťfinalisti MS Španieli, keď obaja majú zhodne 774 bodov. Slovenská reprezentácia si udržala 45. priečku so ziskom 563 bodov.

FIFA sa rozhodla venovať Afgánskej futbalovej federácii 40 000 dolárov na pomoc pri rozvoji futbalu vo vojnou poznačenej ázijskej krajine.

HOKEJ

Naši reprezentanti, ktorí budú premiérovo štartovať na podujatí Euro Hockey Tour Baltica Cup v Moskve, vstúpia do turnaja 16. decembra vo fínskej metropole Helsinki proti domácemu tímu.

Slovenský hokejista Richard Zedník priletel v utorok večer miestneho času do Montrealu a včera ráno podpísal dvojročný kontrakt s vedením Canadiens. Americká tlačová agentúra AP uvádza, že podľa jej informačných zdrojov má podpísaný kontrakt hodnotu 3,5 milióna.

TENIS

Slovenská reprezentantka Henrieta Nagyová prehrala v 1. kole tenisového turnaja WTA v Tokiu (dotácia 585 000 dolárov) so šiestou nasadenou ruskou tenistkou Tatianou Panovovou v troch setoch 2:6, 6:1, 4:6 a vypadla z ďalších bojov.

Najvyššie nasadená hráčka, Slovenka Ľudmila Cervanová zvíťazila v 1. kole dvojhry na tenisovom turnaji ITF v talianskom meste Biella (dotácia 50 000 USD) po veľkom boji nad Španielkou Ainhoou Goniovou 6:4, 3:6, 7:6 (1). Nedarilo sa Stanislave Hrozenskej, ktorá v úvodnom súboji podľahla už po druhý raz v tomto mesiaci Mare Santangelovej z Talianska hladko 0:6, 2:6.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.