Sportnet|Publikované 29. sep 2002 o 22:00

* Historicky prvý titul majsterky sveta v premiérovej disciplíne skreč si na kodanských MS v dráhovej cyklistike vybojovala česká pretekárka Lada

Kozlikovová, keď v 40 kolách zdolala Austrálčanku Rochelle Gilmorovú a Rusku Oľgu Sľusarevovú.

MARATÓN

* Polmaratón, Lisabon: muži: 1. Felix Limo (Keňa) 1:02:05, 2. Hendrick Ramaala (JAR) 1:02:20, 3. Tesfaye Tola (Et.) 1:02:27, ženy: 1. Margaret Okayová (Keňa) 1:09:51, 2. Derartu Tuluová (Et.) 1:11:36, 3. Esther Kiplagatová (Keňa) 1:13:38.

* Berlín, maratón: Keňan Raymond Kipkoech triumfoval časom 2:06:47 h, pričom bol o dve sekundy rýchlejší ako jeho krajan Simon Biwott, olympijská víťazka Japonka Naoko Takahašiová zvíťazila výkonom 2:21:50 h.

TENIS

* Hongkong, ATP, dvojhra - finále: Juan Carlos Ferrero (2-Šp.) - Carlos Moya (3-Šp.) 6:3, 1:6, 7:6.

* Palermo, ATP, dvojhra - finále: Fernando Gonzalez (2-Chile) - Jose Acasuso (3-Arg.) 5:7, 6:3, 6:1.

* Lipsko, WTA, dvojhra - finále: Serena Williamsová (1-USA) - Anastasia Myskinová (6-Rus.) 6:3, 6:2.

* Bali, WTA, dvojhra - finále: Svetlana Kuznecovová (Rus.) - Conchita Martinezová (8-Šp.) 3:6, 7:6 (4), 7:5, štvorhra - finále: Cara Blacková, Virginia Ruano Pascualová (1-Zimb./Šp.) - Svetlana Kuznecovová, Arantxa Sanchezová-Vicariová (3-Rus./Šp.) 6:2, 6:3.