Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Telegraf

Sportnet|Publikované 16. okt 2002 o 22:00

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 16 rokov prehrali v medzištátnom zápase v Brezovej pod Bradlom s Českom 0:2, v prvom zápase zverenci trénera

Ivana Hucka podľahli svojmu súperovi 1:6.

V prípravnom futbalovom stretnutí zdolal druholigový ST Ličartovce treťoligový Zemplín Michalovce vysoko 7:0 (1:0)

Generálny skretár Rakúskeho cyklistického zväzu Rudolf Massak oznámil, že dvaja jazdci mali pozitívny test na zakázané substancie. Ich mená však oznámia až po tom, ako budú známe výsledky analýzy B-vzorky.

Holandský futbalový klub Ajax Amsterdam utrpel v uplynulom fiškálnom roku straty vo výške 25,8 eúr, na čo mali vplyv predovšetkým výsledky satelitných klubov v Ghane, Belgicku a Juhoafrickej republike i prestupová politika. Vedenie Ajaxu vynaložilo minulý rok na platy hráčov 35 miliónov eúr, pričom celkové tržby narástli na 55,4 miliónov eúr. Ajax, ktorý získal v uplynulej sezóne v poradí 28. ligový titul, vstúpil na burzu v roku 1998.

Bývalí biatlonoví majstri sveta Olena Zubrilovová a Pavel Dračev sa v nadchádzajúcej sezóne objavia v bielej stope v drese Bieloruska. Zubrilovová sa tak vzdala práva štartovať za Ukrajinu, Dračev v minulosti hájil farby Ruska.

Predstavitelia rakúskej spoločnosti Fischer zaoberajúcej sa výrobou lyžiarskej výstroje oznámili, že nebudú viac poskytovať vybavenie pre dopingových hriešnikov. Podľa riaditeľa firmy Fischer pre úsek klasického lyžovania Franza Gattermanna by tento krok mal prispieť k dodržiavaniu zásad fair play v športe.

Talianska tenistka Rita Grandeová pokračuje aj naďalej v dobrých výkonoch na turnaji WTA v Bratislave, ktorý sa po prvý raz hrá pod hlavičkou VÚB Open. Nasadená trojka a obhajkyňa minuloročného prvenstva zdolala v druhom kole americkú kvalifikantku Ashley Harkleroadovú v dvoch setoch 6:4, 6:2 a postúpila do štvrťfinále.

Basketbalisti ACLB Spišská Nová Ves prehrali v 1. kole Slovenského pohára s SPU Nitra 64:70 (39:42), najviac bodov: Tejbus, Pešta, Novák po 13 - Marek 15, Petrušev 13.

Nasadená jednotka tenisového turnaja v Madride Nemec Haas vzdal v druhom sete s Francúzom Santorom za stavu 4:1, keď predtým prehral aj prvý 6:7. Do tretieho kola postúpil Andre Agassi (2-USA) po víťazstve nad krajanom Jan-Michaelom Gambillom 6:4, 6:4.

V kvalifikácii ME 2004 hráčov do 21 rokov zdolalo v 10. skupine Rusko Albánsko 1:0.

Taliansky futbalový kormidelník klubu Serie A AS Rím Fabio Capello vyhlásil, že v roku 2005 po vypršaní terajšieho kontraktu ukončí trénersku kariéru. Úspešný kouč zároveň odmietol špekulácie, že by mal nahradiť Giovanniho Trapattoniho na poste reprezentačného trénera "squadry azzury".

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.