Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Telegraf

Sportnet|Publikované 26. nov 2002 o 23:00

Včera boli na programe dve stretnutia Pohár UEFA: Paríž St. Germain - Boavista Porto 2:1 (2:0), Góly: 17. Nyarko, 45. Fiorese - 75. Claudio. ČK:

Včera boli na programe dve stretnutia Pohár UEFA:

Paríž St. Germain - Boavista Porto 2:1 (2:0), Góly: 17. Nyarko, 45. Fiorese - 75. Claudio. ČK: 32. Dehu (PSG).

Hertha BSC Berlín - FC Fulham 2:1 (1:0), 28. Beinlich, 68. Sava - 53. Marlet. ŽK: Preetz, Dardai.

Vzpierač Raymond Kopka ako najúspešnejší zo slovenskej výpravy na svetovom šampionáte vo Varšave obsadil v dvojboji v hmotnostnej kategórii nad 105 kg 11. miesto, rovnaká priečka mu patrí aj v nadhode a V trhu skončil trinásty.

Nemecká tenisová legenda Steffi Grafová sa rozišla so svojím manažérom Hansom Engertom. Podľa nemeckého periodika Stern boli kameňom úrazu spory ohľadom ďalšieho smerovania marketingovej spoločnosti Stefanie Graf marketing company. Engert mal totiž údajne v pláne venovať sa marketingu podujatí aj mimo oblasti športu, s čím Grafová zásadne nesúhlasila.

Česká reprezentantka v behu na lyžiach a trojnásobná olympijská medailistka Kateřina Neumannová je tehotná a vynechá celú sezónu 2002/2003 vrátane MS v talianskom Val di Fiemme. Neumannová podľa vlastných slov pôvodne uvažovala, že po tejto sezóne skončí s vrcholovým športom. Svoje rozhodnutie však zmenila po tom, ako sa dozvedela, že sa stane matkou.

Európska futbalová únia (UEFA) vyčlenila pre potreby rozvoja mládežníckeho futbalu na Slovensku zo svojho Fondu solidarity 7,9 milióna slovenských korún. Na základe žiadosti Slovenského futbalového zväzu (SFZ) dostane príspevok aj päť klubov, ktoré v ročníku 2001/2002 nemali seniorské tímy v prvej a druhej lige, ale hrali v najvyššej dorasteneckej súťaži.

Bývalého trénera brazílskej futbalovej reprezentácie Maria Zagalla hospitalizovali s poruchami srdcovej arytmie. Podľa slov jeho ošetrujúceho lekára Renata Villelu je zdravotný stav úspešného brazílskeho kouča stabilizovaný a postupne sa zlepšuje.

Sparta Praha - Slovakofarma Pezinok 75:93 (33:55), semifinálovej fáze Č-S pohára. Najviac bodov: Burda 20, Kraus 17 - Lukjanec 28, Kuznecov 16,

Asistentom českého trénera Vlastimila Petrželu v ruskom prvoligovom futbalovom klube Zenit Petrohrad bude jeho krajan Vladimír Borovička.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.