Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

TELEGRAF

Sportnet|Publikované 15. dec 2002 o 23:00

Za najlepšieho športovca Slovenskej asociácie kulturistika a silového trojboja za rok 2002 vyhlásili v sobotu v Bánovciach nad Bebravou kulturistu

Igora Kočiša. Dvadsaťšesťročný člen Veterinár Body Building Klubu Košice získal na októbrovom svetovom šampionáte v Káhire v kategórii do 70 kg zlatú medailu a obhájil tak titul z MS 2001 v Mjanmarsku.

V tréningovej hale bratislavského zimného štadióna Ondreja Nepelu dokončili v nedeľu voľnými jazdami krasokorčuliarske majstrovstvá Slovenska. Titul v súťaži žien obhájila po minuloročnom triumfe slovenská jednotka Zuzana Babiaková, pre ktorú to je už druhý titul od návratu na profesionány ľad po materskej dovolenke. V kategórii mužov potvrdil svoju dominanciu na domácom ľade Juraj Sviatko, ktorý rovnako obhájil minuloročné prvenstvo.

Záverečnými zápasmi o konečné umiestnenie sa v nedeľu vo švajčiarskom Grindelwalde skončili 28. majstrovstvá Európy v curlingu. V súťaži mužov si titul vybojovali Nemci po finálovom víťazstve nad Švédskom 7:6. Medzi ženami sa z prvenstva tešili Švédky, ktoré vo finále vyhrali nad Dánskom 7:4.

Víťazkou premiérových pretekov Svetového pohára žien v K.O. slalome v talianskom Sestrieres sa v nedeľu stala Švédka Anja Pärsonová, ktorá o dve stotiny sekundy odsunula na druhé miesto Tanju Poutiainenovú z Fínska. Na treťom mieste skončila Rakúšanka Nicole Hospová (+0,16).

Vodné pólistky Maďarska sa stali nečakanými víťazkami 13. ročníka Svetového pohára žien v austrálskom Perthe. V dramatickom finále zdolali celok USA 8:7, vybojovali svoje prvé zlato vo Svetovom pohári, pričom poslednú medailu - bronzovú mali tiež z Austrálie. V roku 1995 skončili tretie v Sydney. Historicky prvý víťaz SP z roku 1979 -celok USA sa musel uspokojiť so striebrom, ale na medailu čakal 11 rokov (tretí v roku 1991 v Long Beach).

V americkom zimnom stredisku Lake Placid pokračoval 5. kolom Svetový pohár bobistiek pretekmi dvojíc, v ktorých dominovali vedúce pretekárky celkového poradia Nemky Sandra Prokoffová a Ulrike Holznerová. Len o sedem stotín za nimi zaostala ďalšia nemecká dvojica Susi Erdmannová, Annegret Dietrichová. Nemeckú dominanciu na stupňoch víťazov potvrdili 3. miestom Cathleen Martiniová s Yvonne Cernotovou.

Výsledky NBA: Atlanta - Phoenix 88:102, New York - Boston 90:113, Cleveland - Denver 111:104, Detroit - Seattle 91:78, Miami - Golden State 101:92, Minnesota - Portland 92:98 po predĺžení, Chicago - Milwaukee 97:95, Dallas - Memphis 104:87, Houston - LA Clippers 83:94, Utah - Sacramento 96:98

Česká hokejová liga mala v sobotu na programe dohrávku 32. kola, v ktorej sa Sparta na domácom ľade rozišla s Litvínovom aj po predĺžení 1:1. Góly: 37. Zelenka - 13. Klíma.