Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

TELEGRAF

Sportnet|Publikované 23. dec 2002 o 00:00

Slovenský hádzanársky tréner I. Hargaš sa rozhodol ukončiť pôsobenie na lavičke českého majstra HC Baník Karviná, ktorý v posledných troch sezónach

vždy doviedol k majstrovskému titulu.

Zlatého medailistu vo vodnom slalome z OH 1996 v Atlante M. Martikána vyhlásil Slovenský olympijský výbor za Olympionika desaťročia.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala v prvom z dvoch prípravných zápasov pred štartom MS v Kanade s domácimi rovesníkmi 0:5 (0:2, 0:2, 0:1).

V Púchove vyvrcholila slovenská halová sezóna vo futbale mladšieho a staršieho dorastu. V kategórii mladšieho dorastu zvíťazili futbalisti Spartaka Trnava a medzi staršími dorastencami si prvenstvo vybojovali hráči 1. FC Košice. Oba víťazné tímy získali aj tituly neoficiálnych majstrov Slovenska.

Víťazom siedmeho podujatia SP v skokoch na lyžiach na mostíku K-120 vo švajčiarskom Engelbergu sa stal v sobotu J. Ahonen (Fín.) pred M. Hafelom (Rak.) S. Hannawaldom (Nem.). Včera na rovnakom mostíku triumfoval S. Hannawald pred A. Widhölzlom a A. Goldbergerom (obaja Rak.).

Úradujúci majster sveta v krose Etiópčan K. Bekele triumfoval suverénne v laekenskom parku v belgickom Bruseli na 3. podujatí IAAF. V silnej konkurencii slovenský reprezentant Róbert Štefko na 11. mieste.

Víťazom obrovského slalomu mužov v rámci SP zjazdárov v talianskej Alta Badii sa stal B. Miller (USA). druhý skončil D. Simoncelli (Tal.) a tretí Ch. Mayer (Rak.).

Suverénkou zjazdárskeho víkendu vo švajčiarskom Lenzerheide sa stala Chorvátka J. Kosteličová. Po sobotňajšom 6. mieste v zjazde 20-ročná rodáčka zo Záhrebu v nedeľu s obrovským náskokom vyhrala slalom a následne i kombináciu.

Športovcom roka sa v Česku stal akrobatický skokan na lyžiach a olympijský víťaz z OH v Salt Lake City A. Valenta pred pred desaťbojárom R. Šebrlem a bežkyňou na lyžiach K. Neumannovou. Najúspešnejším športovým kolektívom sa stala futbalová reprezentácia do 21 rokov, ktorá zvíťazila na ME.

V skiatlonových pretekoch mužov na 10+10 km SP FIS v bežeckom lyžovaní zvíťazil v rakúskom Ramsau Nemec Axel Teichmann. Obaja slovenskí reprezentanti v pretekoch, v ktorých sa prvá časť beží klasicky a po prezutí sa pokračuje v druhej polovici voľnou technikou, bodovali. M. Bajčičák dosiahol najlepší výsledok sezóny so 17. najrýchlejším časom a I. Bátory skončil na 25. priečke.

Vedenie futbalového klubu Matador Púchov ukončilo po vzájomnej dohode spoluprácu s trénerom J. Šuranom. Najvážnejším adeptom na tento post je bývalý lodivod Žiliny F. Komňacký.

Víťazom zjazdu SP v talianskej Val Gardene sa stal A. Deneriaz (Fr.) pred Rakúšanmi M. Walchhoferom a J. Stroblom.

B. Skariová (Nór.) zvíťazila v pretekoch SP v behu na lyžiach v rajkúskom Ramsau. V kombinácii behu na 5+5 km klasickou a voľnou technikou za ňou skončili M. Björgenová (Nór.) a K. Šmigunová (Est.).

Dvojnásobným rakúskym triumfom sa skončil zjazd žien v rámci SP v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom stredisku Lenzerheide. Zvíťazila M. Dorfmeisterová pred B. Obermoserovou a K. Clarkovou.

Holanďan R. Groenendaal sa stal víťazom druhých pretekov SP v cyklokrose v belgickom Kalmthoute pred domáci mi jazdcami M. de Clercqom a B. Berdenom. Darilo sa aj slovenskému cyklokrosárovi Róbertovi Glajzovi, ktorý si za 23. miesto pripísal prvých osem bodov do hodnotenia SP.

Súvisiace články