Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

TELEGRAF

Sportnet|Publikované 27. dec 2002 o 23:00

Basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice odohrajú dnes o 18. hodine v starej športovej hale prípravný zápas proti výberu kanadskej univerzity Carlton

University.

Belgičan S. Nijs sa stal víťazom včerajších pretekov I. kategórie UCI v cyklokrose v belgickom Lonhoute. Na druhom mieste skončil so stratou 51 sekúnd Holanďan R. Groenendaal. Tretiu priečku obsadil ďalší Belgičan T. Vannoppen. S nástrahami bahnistej trate sa zo štvorice slovenských reprezentantov najlepšie vysporiadal Róbert Glajza, ktorý obsadil dvadsiatu pozíciu.

Taliansky druholigový futbalový klub Salernitana prepustil so svojich služieb českého trénera Z. Zemana a na jeho miesto angažoval F. Varrellu.

Novým asistentom hlavného trénera hokejistov MsHK ŠKP Žilina P. Mikulu sa stal Š. Blaho.

Tunisko podalo kandidatúru na usporiadanie MS 2010 vo futbale.

Hokejista M. Pahulák, ktorý naposledy pôsobil v štruktúrach HKm Zvolen, sa stal novou posilou tímu I. českej hokejovej ligy HC VČE Hradec Králové.

Český hokejový talent J. Hudler možno po MS hráčov do 20 rokov v Kanade nezamieri späť do Vsetína, ale do ruského klubu AK Bars Kazaň. Kazaň ponúka za štvormesačné hosťovanie momentálne najproduktívnejšieho hráča Vsetína v prepočte 7,75 miliónov českých korún.

Bývalý čílsky futbalový reprezentant I. Zamorano sa vracia do vlasti, keď podpísal ročný kontrakt s majstrovským klubom Colo Colo.

Kanadská provincia Quebec by chcela hostiť úvodné etapy prestížnych cyklistických pretekov Tour de France v roku 2008.

Bulharského futbalového reprezentanta D. Berbatova (Bayer Leverkusen) zvolili včera vo vlasti za Futbalistu roka.

Svetový rekordér v skoku o žrdi Ukrajinec S. Bubka sa včera stal poradcom ukrajinského premiéra V. Janukoviča.

Hlasovanie o najlepšieho futbalistu roka v Chorvátsku vyhral brankár Hajduku Split S. Pletikosa.

Podľa čitateľov britského atletického týždenníka Athletics Weekly sú svetovými atlétmi roka marocký míliar H. El Guerrouj a britská vytrvalkyňa P. Radcliffová.

Nemeckým kandidátom na usporiadanie olympijských hier v roku 2012 bude Düsseldorf alebo Hamburg.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.