Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

TELEGRAF

Sportnet|Publikované 12. okt 2008 o 22:00

n Finálové výsledky na tenisových turnajoch - Moskva: Jelena Jankovičová (1-Srb.) - Vera Zvonarevová (7-Rus.) 6:2, 6:4. Igor Kunicyn (Rus.) - Marat

Safin (7-Rus.) 7:6 (6), 6:7 (4), 6:3. Štokholm: David Nalbandian (1-Arg.) - Robin Söderling (4-Švéd.) 6:2, 5:7, 6:3. Viedeň: Phillip Petzschner (Nem.) - Gael Monfils (8-Fr.) 6:4, 6:4.

n Výsledky včerajších dvoch stretnutí 1. kola na tenisovom turnaji ATP Masters Series v Madride: Radek Štěpánek (ČR) - Juan Monaco (Arg.) 6:1, 6:1, Ernests Gulbis (Lot.) - Nicolas Kiefer (Nem.) 5:7, 6:4, 7:5.

n Výsledky včerajších maratónov - Chicago, muži: 1. Evans Cheruiyot 2:06:25 h, ženy: 1. Lidija Grigoryeva (Rus.) 2:27:17. Eindhoven, muži: 1. Geoffrey Mutai 2:07:49 - traťový rekord, ženy: 1. Lydia Kurgatová (Keňa) 2:33:39. Graz, muži: 1. Tesfaye Bogale (Et.) 2:18:44 h, ženy: 1. Ida Šurbeková (Slovin.) 2:49:18.

n Holanďanka Lornah Kiplagatová vyhrala súťaž žien na MS v polmaratóne v brazílskom Riu de Janeiro časom 1:08:37 h. Tridsaťštyriročná vytrvalkyňa triumfovala na tomto šampionáte tretí raz v rade (v roku 2006 v Debrecíne sa bežalo len 20 km) a zinkasovala prémiu 30 000 dolárov. Striebro si s veľkým odstupom 1:20 min vybojovala Aselefech Mergiová z Etiópie a bronz rovnako ako vlani Keňanka Pamela Chepchumbová (1:10:01). V tímovej súťaži zvíťazili Etiópčanky tesne pred Keňou a Japonskom. Hetrik dosiahol aj Zersenay Tadese z Eritrey, ktorý po veľkom sóle v teplom počasí ako jediný dosiahol čas pod 1 hodinu (59:56 min) a zvíťazil s takmer dvojminútovým náskokom pred Keňanom Patrickom Makauom Musyokim (1:01:54), ktorý získal striebro aj vlani. Tretí skončil Katarčan kenského pôvodu Hassan Abdullah (1:01:57). Keňa sa tak ani teraz nedočkala jubilejného desiateho mužského individuálneho titulu, naposledy vyhral v roku 2004 Paul Kirui. V družstvách vyhrala Keňa pre Eritreou a Katarom.

n Francúz Sebastien Loeb na Citroëne vyhral v nedeľu Rely Korzika, trináste podujatie 15-dielneho seriálu MS automobilov v rely a je na najlepšej ceste získať piaty titul majstra sveta v rade. Na 2. mieste skončil so stratou takmer tri a pol minúty jeho najväčší konkurent v boji o titul Fín Mikko Hirvonen na Forde Focus, tretiu priečku si vybojoval Francois Duval z Belgicka na automobile rovnakej značky. Leob má na konte dve podujatia pred záverom seriálu MS 106 bodov a výrazný 14-bodový náskok pred Hirvonenom.

n V treťom a štvrtom kole florbalovej extraligy mužov sa darilo hráčom košického Florka, ktorí vyhrali vonku oba zápasy a majú plný počet bodov. Malacky - Florko Košice 5:14 (4:5, 0:4, 1:5), Trenčín - Florko Košice 4:5 (1:0, 2:1, 1:4)