Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Technikov trápia zdravotné problémy

Sportnet|Publikované 21. okt 2005 o 00:00

Košice - Basketbalisti Slávie TU Košice postúpili do 2. kola Slovenského pohára.V odvetnom súboji prvého kola porazili doma Legato Svit 99:64 a po

predchádzajúcej výhre pod Tatrami 79:78 ostávajú podľa očakávania v súťaži. V druhom kole si zmerajú sily s extraligovou Spišskou Novou Vsou.

Na rozdiel od prvého stretnutia s Legatom, odveta bola jednoznačnou záležitosťou žlto-modrých. "Bol to pre nás tréningový zápas. Tí hráči, ktorí boli k dispozícii, si vyskúšali súhru. Zapojili sme aj mladých juniorov, ktorí dostali viac šancí. Takisto sa už prvýkrát po zrenení predstavil aj Nuber," vyjadril sa tréner Slávie TU Juraj Gacík. Tentoraz sa rozdiel v kvalite oboch tímov prejavil výrazne, kým vo Svite domáci technikom poriadne potrápili. "Tam hrala celkom iná zostava Svitu, hrali zaň piati hráči extraligového Chemosvitu. Ten zápas bol teda úplne iný, ale aj napriek tomu sme ho mali vyhrať vyšším rozdielom. Celkovo sme sa trápili."

V odvete nehrali Košičania v kompletnom zložení, chýbali im až štyria hráči, ktorí patria do základnej osi mužstva. "Nastupovali sme bez chorého Mišinského, zranených Bučáka a Probalu a takisto bez Sviteka. Svoj štandard zahrali Ivan so Zabavníkom, od nich sa to aj očakáva. Dobre hral Nuber a aj Lutter s Kováčom. Pre nás to však nie je merítko, tým sú extraligové zápasy."

Zdravotné problémy sa teda nakopili, čo pred zajtrajším ťažkým extraligovým duelom na pôde majstrovskej Nitry nie je ničím príjemným. "Tento týždeň bol pre nás nešťastný, ochoreli Mišinský i Marcinko. Probala a Bučák sa zranili v utorok na tréningu, robíme všetko preto, aby zajtra nastúpili. Som rád, že po zranení sa už vracia opäť na palubovku Nuber, určite bude platným hráčom."

Vopred teda ťažko prognózovať, čo by mohli technici pod Zoborom dosiahnuť. V prvom rade bude záležať na tom, kto bude môcť vôbec cestovať. "Aj keby sme nešli kompletní, pokúsime sa uspieť. Ideme však k majstrovi, bude to ťažký zápas. Nemáme čo stratiť, v tomto je naša výhoda."

Nitrania sa opierajú predovšetkým o legionárov z bývalej Juhoslávie. Pozmenili však káder, takže zohranosť ešte nie je najlepšia. To by sa technici mohli pokúsiť využiť. "Zatiaľ som ich priamo v akcii nevidel. Dávajú veľa bodov, ale aj veľa dostávajú. Myslím si teda, že to bude otvorenejší basketbal. Uvidíme, ako sa s prostredím v Nitre vyrovnáme," dodal J. Gacík.

Foto: Róbert SÁNDOR

šport / Zabavník-Fabšo ROSA

Text: Jednou z opôr Slávie TU je Jozef Zabavník (vľavo)

Súvisiace články