Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Technikov nepribrzdil ani Inter

Sportnet|23. okt 2006 o 00:00

Aj po siedmom kole zostávajú košickí technici ako jediný bez prehry v basketbalovej extralige mužov. V sobotňajšom kole si poradili s Interom, ktorý

síce nepríjemne dobiedzal, ale svojím výkonom na zvrat nemal. Basketablisti Sp. N. vsi držali svojich priaznivcov v napätí až do posledných sekúnd v súboji s Lučencom, ktorému sa aj zásluhou uspešnej streľby z vonku podarilo vyhrať prvý polčas. Po zmene strán s avšak karty obrátila a Spišiaci získali piate víťazstvo v sezóne, ktoré ich opäť posunulo na druhú priečku. Tretiemu východniarovi sa už tak nedarilo. V domácom prostredí Svit podľahol Nitre a táto prehra priniesla zo sebou aj reakciu vedenia klubu.

Sp. Nová Ves - Lučenec 85:83 (16:24, 33:44, 61:59)

Spišská Nová Ves - Veľkú basketbalovú drámu na Spiši začali lepšie domáci, keď v úvode boli lepším mužstvom. Bolo až neuveriteľné, ako sa hosťom darili trojkové pokusy. Hlavne ich zásluhou išli Lučenčania do vedenia a prvý polčas presvedčivo vyhrali.

Veľký zvrat nastal v druhej časti hry. Spišiaci v tretej štvrtine zaznamenali sedem (!!!) trojok a otočili skóre stretnutia vo svoj prospech. Keď tri minúty pred koncom Novovešťania viedli o jedenásť bodov, zdalo sa, že je rozhodnuté. Jedenásť sekúnd pred koncom bolo na ukazovateli skóre 81:80 a v nervydrásajúcej sérii trestných hodov na oboch stranách nakoniec v hektickej a skvelej atmosfére záver lepšie zvládli domáci a výborný zápas vyhrali.

(jp)

SP. NOVÁ VES: Rybár 2, Repaský 7, Pešta 9, Ridzoň 13, Lenárt, Czako 3, Džubák, Bartoš, Hovaňák 25, Madaj 15, Bečarik 11. Najviac bodov za hostí: Kovačevič 27, Sýkora 16, Pivac 11. TH: 26/22 - 25/22, fauly: 30 - 25, trojky: 11 - 7, rozhodovali: Brziak, Hricišin a Karniš, 1000 divákov.

Svit - Nitra 68:82 (23:20, 38:45, 51:64)

Svit - Lepšie začali hostia, keď na konci prvej minúty viedli 0:5, ale Podtatranci zakontrovali trojkami Kmetoniho a Znanca (6:7). Potom sa obaja súperi striedali vo vedení, aby napokon prvú desaťminútovku vyhrali Sviťania o tri body (23:20). V 15. minúte ešte viedli domáci (29:25), ale Nitrania potom zabrali a sériou presných trojkových pokusov odskočili svojmu súperovi v polčase na rozdiel siedmich bodov (38:45). Po obrátke už hostitelia nedokázali proti výborne hrajúcim Nitranom nič vymyslieť, a keď sa rozstrieľal hosťujúci Pohánka (v druhom polčase zaznamenal 23 bodov, vrátane päť trojok, pozn. redakcie), Svit utrpel tretiu prehru v rade a prvú na domácej palubovke. (riso)

CHEMOSVIT: Klarič 18, Míčka 14, Znanec 11, Jankovič 7, Kmetoni 5 (Špička 7, Suja 3, Vraniak 2, Kováčik 1, Pažický 0). CASTA SPU: Pohánka 27 (6 trojok), Hill 16, Vojtek 16, Straupis 13, Ivanovič 3 (Seman 4, Žiak 3, Vido 0). TH: 21/14 - 22/16, fauly: 27 - 19, trojky: 4 - 12, rozhodovali: T. Lukáč, Bohucký, Daňo, 400 divákov, štvrtiny: 23:20, 15:25, 13:19, 17:18.

Košice - Inter 78:72 (25:12, 39:37, 59:55)

V šlágri kola síce vyhrávali domáci na začiatku 10. minúty už 22:10, ale do polčasu však bratislavčania znížil na rozdiel dvoch bodov. Dramatickú koncovku lepšie zvládli Košičania, ktorí držali svojho súpera stále bodovo na dištanc. Ich víťazstvo bolo za predvedený výkon viac než zaslúžené.

Košice: Mišinský 24/3, Svitek 19, Probala 12, Stojanovič 10, Zábavník 4 ( Bučák 7, Bojovič 2, Baťka 0). Najviac bodov Interu: Mičuda 22, Golian 15/3, Pandula 15. TH: 27/18 - 6/5, fauly: 14 - 26, trojky: 6 - 9, rozhodovali: Zubák, Hrabovčin a Kukelčík, 2000 divákov.