Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Technici zohrali najhorší domáci zápas

Sportnet|Publikované 24. nov 2006 o 00:00

Košice Duel medzi basketbalistami Slávie TU Košice a Nitrou mal byť šlágrom kola, veď sa stretli prvý a druhý tím tabuľky. Napokon však z toho bol

zápas, z ktorého boleli oči. Východniari síce vyhrali 70:61, ale to bolo asi jediné, z čoho mohli mať fanúšikovia radosť. Výkon domáceho celku bol sklamaním, od extraligového lídra sa čaká podstatne viac. Až neuveriteľne ľahko postrácané lopty a žalostná úspešnosť streľby, to bol obraz, ktorí technici v tomto stretnutí ponúkali.

Mala to byť zaujímavá bitka dvoch obrovitých pivotov domáceho Stojanoviča a hosťujúceho Hilla, lenže tých už v 14. minúte po vzájomnom konflikte museli rozhodcovia poslať predčasne pod sprchy. Po ich odchode hra stratila akúkoľvek tvár, akoby vylúčenie oboch dovtedy kľúčových borcov ich spoluhráčov úplne rozhádzalo a neboli schopní sa s nečakanou situáciou vysporiadať. Na ihrisku tak nastalo veľké trápenie, nervozita a kopec nepresností. "Nevideli sme pekný basketbal, skôr to bolo o obranách a nervozite. Žiaľ, niektorí hráči sa nevyhli školáckym chybám a celkový dojem z tohto basketbalu je dosť rozpačitý. Jediné, čo sa počíta, je azda víťazstvo. Niektorí hráči sa však budú musieť nejako dostať z krízy, v ktorej sa momentálne nachádzajú," vyjadril sa tréner Slávie TU Juraj Gacík, ktorý lavičku opúšťal tiež bez nálady. Nečudo, niektorí jeho zverenci naozaj v posledných stretnutiach išli výkonmi dole. Azda najciteľnejšie sa to prejavuje u srbského legionára Željka Bojoviča, ktorý bol včera v závere zápasu prakticky nepoužiteľný. Pritom v úvode sezóny predvádzal solídne kúsky, no v posledných štyroch kolách sa vychýrený strelec nikdy nedostal ani cez desaťbodovú hranicu.

Košičanom tak v koncovke zápasu, paradoxne, výrazne pomohol k víťazstvu najmladší hráč, ktorý sa v ich drese dostal na palubovku Michal Baťka. Po skorom vylúčení Stojanoviča a pri absencii zraneného Sviteka už žlto-modrým pod košom ostali prakticky len Baťka a Bučák, ktorí to na pivote museli odtiahnuť. "Bol som od začiatku pripravený hrať, ale nečakal som, že na ihrisku budem tak dlho," priznal M. Baťka (na snímke), ktorý tak na palubovke strávil celý druhý polčas. Nemohol teda hľadieť na to, že má najmenej skúseností, keď to spoluhráčom nešlo, musel sa snažiť vziať zodpovednosť v rozhodujúcich chvíľach na seba aj on, čo sa mu podarilo. "Väčšinu svojich bodov som dal po útočných doskokoch, keď som bol už úplne pod košom, takže nič iné mi ani neostávalo. Trafiť v takej situácii už nebol problém." Útočné doskoky z jeho strany boli dokopy štyri, k ním pridal päť obranných a 10 strelených bodov (všetkých 10 v druhom polčase). Jemu osobne sa teda toho veľa vyčítať naozaj nedá, no celkový prejav mužstva bol rozpačitý, takže Košičania majú nad čím premýšľať. "Iste, musíme sa zamyslieť nad chybami, najmä nad stratenými loptami. Musíme sa zlepšiť, nič iné nám neostáva," dodal 19-ročný talent.

NEGATÍVNE REKORDY V DUELI S NITROU

Úspešnosť streľby trojok: 2 premenené z 15 pokusov 13,3 % (doteraz najhoršie 26,7 % doma s Dolným Kubínom i Spišskou Novou Vsou)

Úspešnosť streľby trestných hodov: 10 premenených zo 17 pokusov 58,8 % (doteraz najhoršie 60 % v Dolnom Kubíne, doma 66,7 % s Interom)

Stratené lopty: 20 (vyrovnanie doterajšieho negatívneho rekordu - doteraz najviac tiež 20 v Dolnom Kubíne, doma 18 s Interom)

Pozn.: K negatívnemu rekordu sa blížila aj streľba z poľa 6 premenených z 19 pokusov (31,6%), horšiu bilanciu mali Košičania iba v prvom kole proti Dolnému Kubínu 26,7 %.

Súvisiace články