Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Technici sa o Final four Slovenského pohára pobijú so Svitom

Sportnet|Publikované 28. nov 2006 o 23:00

Košice - Basketbalisti Slávie TU Košice zaknihovali svoju tretiu prehru v súťaži v Lučenci. Na horúcej pôde majstra bez dištancovaného Stojanoviča

podľahli domácim 60:68.

Vstup do stretnutia mali technici výborný, prvú štvrtinu vyhrali 20:9, no majster hru rýchlo vyrovnal a po troch desaťminútovkách bolo 52:51. Duel bol teda do tých chvíľ mimoriadne dramatiký, no v poslednej štvrtine ťahal za dlhší koniec povrazu predsa len Lučenec. "Domáci zvýšili tempo, kým nám sa trošku prestalo dariť. Možno mali viac šťastia, my sme trochu poľavili v obrane a potom sme to už nevedeli zvrátiť. Predsa len, chýbali nám pod košom Svitek a Stojanovič," skonštatoval rozohrávač Slávie TU Richard Mišinský (na snímke). Pod košom boli východniari skutočne citeľne oslabení, spomínaná dvojica má totiž okrem nespornej kvality aj nenahraditeľné skúsenosti. "Určite, že to bolo cítiť. Svit i Stojanovič sú hráči, ktorí sa na našich víťazstvách podieľali vysokou mierou, či už bodmi alebo asistenciami. Rozhodne nám chýbali."

Dnes však už žlto-modrí viac myslia na štvrťfinále Slovenského pohára, v ktorom si zmerajú sily so Svitom. Prvý duel je na programe dnes pod Tatrami, odveta o týždeň v Košiciach. Technici majú i v tejto súťaži vysoké ambície, preto by chceli najbližšiu prekážku preskočiť. Budú to však mať ťažké, vo Svite len nedávno v extraligovom súboji totiž prehrali 70:81. "Jasné, bude to ťažké. Sám soom zvedavý, ako sa k Slovenskému poháru postavia Sviťania. Počul som, že niektorí hráči od nich odídu, nejakí noví majú prísť. Ktovie, či k tomu dôjde už teraz a ak áno, ako budú zabehaní. My sa však určite budeme chcieť popasovať. Uvidíme, či bude môcť už hrať Stojanovič, ak bude hrať, šancu na víťazstvo máme. Ak by aj chýbal, uspieť chceme tak, či tak." Pomerne čerstvá zo Svitu však jasne napovedá, že Košičania budú musieť poriadne zapnúť, ak chcú ísť ďalej. Ak si chcú zo Svitu priniesť dobrý základ pre odvetu, bude tam potrebné podať lepší výkon ako pred dvoma týždňami. "Svit má teraz dobre poskladané mužstvo. Míčka, Jankovič, Klarič sú traja hráči, ktorí bodujú a sú veľmi platní. Ak by sa nám ich podarilo ubrániť, bol by to dosť veľký úspech. Najmä Klariča treba prikryť, v takom prípade by sa mohlo zrodiť naše víťazstvo o to ľahšie."

Víťaz štvrťfinálového merania síl postúpi do Final four, t.j. do finálovej štvorky. Slovenský pohár teda prešiel na nový systém, keď jeho vyvrcholenie sa uskutoční na jednom mieste v Lučenci, čo môže zvýšiť atraktivitu i prestíž súťaže. Turnaj Final four je lákadlom, rozhodne teda je v štvrťfinále o čo hrať. "Ja si myslím, že je to celkom dobre vymyslené. Z turnajom Final four som sa ešte nestretol, takúto zmenu teda vítam." Už len aby sa tam Košičania dostali... "Určite, že je to motivácia. Aj v Slovenskom pohári by sme chceli dosiahnuť najvyššiu priečku," dodal R. Mišinský.

Mimochodom, v extralige Košice ako sme už spomínali vo Svite prehrali 70:81, ale ešte predtým ho doma porazili 82:68 a pri takýchto výsledkoch by postupovali technici. Slovenský pohár je však úplne iná súťaž, v ktorej sa začína odznova a výsledky z ligy nič neznamenajú.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.