Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Technici sa chcú prepracovať do hornej polovice

Sportnet|Publikované 18. nov 2005 o 23:00

Košice - Na domácej pôde dnes o 16.30 hod. privítajú basketbalisti Slávie TU Košice celok Komárna vedený trénerom Petrom Kováčikom. Technici sa

predstavia doma po dvoch minulotýždňových stretnutiach na palubovkách súperov.

V Lučenci východniari prehrali 79:97. "Lučenec je skúseným mužstvom, momentálne sa mu darí. Ťaží najmä zo silnej prvej päťky, otázkou je, či táto vydrží ťahať celú sezónu. Lučenec sa ukázal vyzretejším a skúsenejším tímom, najmä dvojica Kovačevič - Ščekič a k ním sa pridal Tarabus. V tom zápase boli jednoducho lepší," vrátil sa k stretnutiu v Novohrade tréner Juraj Gacík (na snímke). V nasledujúcok dueli v Prievidzi sa Košičanom podarilo získať prvú výhru na ihrisku súpera, keď triumfovali 80:61. "Do Prievidze sme odchádzali aj pod tlakom, lebo keby sme tam neuspeli, sťažilo by nám to boj o prvú šestku. Museli sme teda vyhrať za každú cenu. Po nervóznom prvom polčase sa ukázala väčšia kvalita na našej strane a zápas sme doviedli do úspešného konca." Súboj v Prievidzi bol pre obe strany mimoriadne dôležitý, keďže domáci už veľmi túžili po prvej výhre v súťaži. Technici si však nepripúšťali, že by sa nováčik chytil práve u nich. Bol to teda zápas aj o veľkej bojovnosti. "Dá sa to povedať. Potrebovali sme sa totiž na toto stretnutie patrične vyhecovať, aby nás náhodou nestihlo nemilé prekvapenie na náš úkor. Pre mňa potešiteľná bola zvýšená bojovnosť a aktivita hráčov. V tomto trende by sme mali pokračovať aj v nadchádzajúcich dvoch zápasoch, rozhodne chceme v oboch uspieť a prepracovať sa do hornej polovice tabuľky, kde už chceme ostať do konca základnej časti." Košičania sú zatiaľ tesne pod hornou polovicou, patrí im 6. miesto s vyrovnanou bilancuiou štyri víťazstvá - štyri prehry.

Komárno má v extralige zatiaľ bilanciu dve výhry - šesť prehier. Papierovo podľa tabuľky je na tom teda výkonnostne zhruba rovnako ako Levice, ktoré žlto-modrí doma zdolali bez problémov 98:73. "Tabuľkovo je to tak. Myslím si však, že Komárno disponuje silnejším kádrom. Majú vychýreného strelca Juríka a štvorice hráčov z bývalej Juhoslávie. Nesmieme teda tento zápas podceniť, musíme sa vyhecovať a nadviazať na posledný výkon z Prievidze. Pomaličky musíme začať výkonnosť stupňovať," dodal J. Gacík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.