V Novohrade sa netešili. Košičanom robil problémy Američan Jones (vpravo). (Autor: mb)
Sportnet|Publikované 27. okt 2014 o 23:00

Basketbalisti Lučenca odplatili Košiciam prehru z prvého kola.

Slávia TU tak zaknihovala druhú porážku v rade, keď predtým neuspela ani v šlágri v Žiline.

LUČENEC. V odvetnom stretnutí prvoligistov MBK Lučenec s košickou Sláviou STU nebola núdza o dramatické zvraty, napínavé súboje o loptu či excelentné výkony strelcov. Po nervydrásajúcom závere sa z osembodového víťazstva napokon radovala domáca družina – 80:72.

Po dvoch minútach Lučenec viedol 6:0 a zverenci hrajúceho kormidelníka MBK Michala Tarabusa sa svojmu súperovi vzďaľovali. Východniari sa o slovo prihlásili až za stavu 9:0, keď znížil Ulman. V tejto fáze hry sa zdalo, že rozbehnutých Lučenčanov bude len veľmi ťažké zastaviť. V 8. min. to už bolo vďaka Jonesovi 13:5.

Po tomto momente si kouč Košíc Czako vyžiadal oddychový čas. Jeho slová zverencom zrejme padli na úrodnú pôdu. Hostia zvýšili svoju aktivitu na palubovke a po Kissovom koši v 9. min. už svetelná tabuľa ukazovala 13:11. Po prvej trojke v stretnutí, ktorej autorom bol Krajňák, sa hostia ujali vedenia – 15:16.

V druhej štvrtine Košiciam vychádzala streľba spoza trojkového oblúka, takže v 14. min. bol stav 24:28. Vtedy sa hodom za tri body blysol aj Golian – 27:30 a po ďalších úspešných košoch Jonesa mali hostia už len dvojbodový náskok – 30:32. Neskôr sa domáci dostali do vedenia 34:32. Po prvej polovici družstvá odchádzali do kabín za stavu 41:40 pre Lučenec.

Na začiatku druhého dejstva to bolo ako na hojdačke. Súperi sa striedali vo vedení, no hostia sa čoraz častejšie strelecky presadzovali a v 27. min. po dvoch Ulmanových úspešných trestných hodoch ukazovala tabuľa 45:52. Po troch štvrtinách to oblo o 11 bodov - 48:59.

Začiatok záverečnej desaťminútovky lepšie vyšiel domácemu celku. V 32. min. znížil na 52:59 a o dve minúty neskôr po úspešnom hode Žingora mali Košičania už len päťbodový náskok – 56:61. Galovič a Škvarek potom Lučenec poslali do tesného vedenia 62:61. V tej chvíli to začalo poriadne vrieť na palubovke aj v hľadisku.

Diváci hnali domácich za víťazstvom a skóre sa menilo ako na hojdačke. V 37. min. to bolo 66:67. O dve minúty neskôr zmobilizoval svoje sily, aj napriek bolesti v nohe, Jones, ktorý opäť prevážil misky váh na domácu stranu - 72:67.

Po tomto okamihu už Lučenčania hostí do vedenia nepustili. V poslednej sekunde spečatil Jones na konečných 80:72.

Najbližšie sa už Košičania predstavia doma, 8. novembra hostia Žiar nad Hronom a o deň neskôr Baník Cígeľ Prievidzu.