Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Technici prehrali arbitráž s Bučákom, DOMOV POSLALI MÍČKU AJ IVANA!

Sportnet|Publikované 4. sep 2007 o 22:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk Basketbalový klub Slávia TU Košice musí zaplatiť Jozefovi Bučákovi takmer štvrť milióna korún! Kým tak

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Basketbalový klub Slávia TU Košice musí zaplatiť Jozefovi Bučákovi takmer štvrť milióna korún! Kým tak neurobí, má zastavenú činnosť a nemôže hrať extraligu. Aj preto v rámci šetrenia poslal domov nové posily Míčku a Ivana a výrazne zľavil z ambícií na novú sezónu.

Dlžobu musia vyplatiť

Bývalý pivot Slávie TU Jozef Bučák, ktorý v lete odišiel do Sp. Novej Vsi, dal podnet na Arbitrážnu komisiu Slovenskej basketbalovej asociácie (AK SBA). Domáhal sa tak svojich peňazí, o ktoré bol podľa jeho mienky ukrátený v priebehu minulej sezóny zo strany klubu neoprávnene. AK SBA mu dala za pravdu a nariadila klubu vyplatiť hráčovi spolu 236 250 korún. Kým tak Slávia TU neučiní, má zastavenú činnosť, čo znamená, že nemôže hrať extraligu. Tá štartuje o tri týždne. "Majitelia klubu majú záujem čiastku vyplatiť. Osobne nepovažujem rozhodnutie arbitrážnej komisie za šťastné, ale táto inštitúcia je na to, aby v takýchto veciach rozhodovala a my sa musíme prispôsobiť," vyjadril sa generálny manažér Slávie TU Košice Matúš Patarák.

Košičania a Stojanovič

Nielen pre nutnosť vyplatenia takmer štvrť milióna boli uplynulé dni v Slávii TU ťažšie. Spoluprácu s klubom totiž ukončili niektorí sponzori, ale situáciu sa už podarilo stabilizovať. Pravda, za cenu neštandardného kroku. Košičania totiž poslali domov obe posily, ktoré v lete ulovili Martina Míčku i Romana Ivana! Obaja boli teda hráčmi technikov len zopár týždňov. "Ekonomická situácia nás nepustí, museli sme niečo urobiť a radšej sme si chceli ponechať Košičanov Zabavníka, Probalu i Mišinského. Rovnako aj Stojanoviča, pretože bez kvalitného pivota by to bola v lige samovražda," okomentoval M. Patarák.

Aspoň do play-off

Z majstrovského kádra teda odišlo päť dôležitých hráčov (Nuber, Radovič, Svitek, Bučák, Leško) a nahradení boli len z vlastnej juniorskej liahne. Tomu musí zodpovedať aj výrazné poľavenie z ambícií úradujúceho slovenského šampióna. "Základným cieľom bude dostať sa do play-off. Teraz je však najdôležitejšie, že sa podarilo stav stabilizovať, všetko funguje normálne ďalej. V príprave je jedenásť hráčov, káder doplníme ešte o dvanásteho, ktorým bude zrejme Lutter alebo Drábik z našej prvoligovej rezervy. Priestor dostanú mladí juniori, niektorí sa ukazujú veľmi dobre. Neostáva nám iné, len sa pokúsiť nanovo vychovať majstrovskú generáciu, nových Mišinských, Nuberov, Leškov. Je to však beh na dlhé trate. Samozrejme, ak sa nájdu financie, nie je problém hocikedy dokúpiť do tímu kvalitných borcov zo zahraničia a znovu útočiť na najvyššie méty."

KÁDER SLÁVIE TU

ODIŠLI: Nuber, Leško, Bučák, Svitek, Radovič, Jojič. OSTALI: Mišinský, Zabavník, Probala, Stojanovič, Baťka, Utľak. PRIŠLI Z INÝCH KLUBOV: nikto. PRIŠLI Z JUNIORKY: Exner, Verešpej, Draganovský, Ľ. Lechman, P. Lechman.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.