Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Technici naďalej mašírujú vo víťaznom rytme

Sportnet|Publikované 20. okt 2006 o 22:00

Košice Basketbalisti Slávie TU Košice dnes o 18.30 hod. privítajú na domácej pôde v Infiniti aréne bratislavský Inter. Technici nastúpia do tohto

stretnutia s vizitkou neporazeného tímu, keď v úvodných šiestich kolách iba víťazili a tento ich parádny marš nezastavila ani v stredu Handlová. Hoci sa pod košmi baníkov hrá veľmi ťažko, tentoraz technici potvrdili dobrú formu a priviezli aj odtiaľ víťazstvo 87:75.

"Polčas sme vyhrali o 13 bodov a v šatni sme si cez prestávke prízvukovali, že musíme chytiť začiatok druhého polčasu.Keď sme však nastúpili, nespoznával som na ihrisku nikoho, v obrane nám to vôbec nešlo. Dostali sme hneď šnúru 0:12 a súper sa na nás dotiahol. Skoro sme stratili vyhraný zápas," priznal rozohrávač Slávie TU Róbert Nuber, že družstvo sa v šatni trošku 'zabudlo'. "Presne tak. V koncovke sme to však dokázali otočiť, vtedy sa prejavila sila mužstva. Som veľmi rád, že to takto dopadlo."

Záver stretnutia bol z košického pohľadu doslova neuveriteľný, veď technici prehrávali ešte 73:75. V posledných zhruba dvoch minútach však predviedli šnúru 14:0, domácim už vôbec nedovolili skórovať! Takáto šnúra sa v koncovke dovtedy vyrovnaného duelu len tak nevidí a navyše pod košmi nie hocijakého súpera! Musela to byť z košickej strany excelentná exhibícia... "Áno, bolo to tak. Pomáhali sme jeden druhému, bojovali sme za seba navzájom. Mali sme vtedy fakt dobrú obranu a začalo sa nám dariť aj v útoku. Domáci boli z toho veľmi nervózni, po šnúre zo začiatku druhého polčasu totiž boli na koni a čakali, že už vyhrajú. Bavil som sa i s rozhodcami a aj oni mi povedali, že v tých chvíľach bola radosť na nás pozerať."

Niet veru lepšej pozvánky na dnešný domáci duel s Interom. Ak sme predchádzajúci domáci súboj s majstrovským Lučencom pred týždňom titulovali ako šláger, iný prívlastok nemožno dať ani stretnutiu proti tímu z hlavného mesta. Neporazený líder súťaže totiž hostí druhý celok tabuľky. Bratislavčania majú tiež až prekvapujúcu fazónu, prehrali len jedinýkrát a to ich vynieslo vysoko. "Podľa mňa to bude dosť ťažký zápas, lebo Inter má veľmi silnú základnú päťku, kvalitní sú na každom poste. Uvidíme, ako sa s tým vysporiadame, dúfam, že nás príde povzbudiť veľa ľudí. Verím však vo víťazný koniec." Inter je síce rovnako ako Košice v pohode, ale malo by platiť, že doma je doma. "Presne tak. Ja nerátam s ničím iným, než s výhrou." Košickou zbraňou by mohol byť širší káder použiteľných hráčov, pretože v súčasnom tíme nie je problém hráčov prestriedať bez výraznejšieho vplyvu na priebeh duelu. "Veru, máme viacerých hráčov a tak to je lepšie. Štyridsať minút sa totiž na ihrisku nedá hrať naplno, potrebný je aj odpočinok. Je teda len dobré, že tréner môže točiť desať hráčov." V Handlovej si však Róbert Nuber zahral celých 40 minút. Hral jednoducho tak skvele, že tréner Gacík ho nemal dôvod z palubovky stiahnuť, hoci lavičku má k dispozícii kvalitnú. Nuber chytil v úvode sezóny naozaj vynikajúcu formu a vypracoval sa na oporu tímu hoci ešte pred dvoma rokmi toto meno poznal len málokto. "Bol som v takom laufe, že by som možno zvládol absolvovať ešte jeden zápas. Vôbec by mi nevadilo, keby sa hralo ešte ďalej, lebo tie naše vynikajúce posledné dve minúty ma veľmi navnadili. Bola až škoda, že zaznel záverečný hvizd," dodal 23-ročný odchovanec košického basketbalu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.