Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Technici musia ustrážiť trojkárov Handlovej

Sportnet|Publikované 25. okt 2003 o 00:00

Košice - Po dvoch stretnutiach na ihriskách súperov sa extraligoví basketbalisti Slávie TU Košice opäť predvedú svojim divákom. Dnes o 16.30 hod.

nastúpia v starej športovej hale na stretnutie proti BK Baník Handlová. Handlovčania naposledy porazili doma Svit, takže východniarov čaká dnes ťažký zápas.

"Handlová je súper, ktorý v príprave dosahoval celkom slušné výsledky. Najmä v domácom prostredí bude určite veľmi silný. Opiera sa o trojkárov, v každom dueli je spoza oblúka úspešný. Majú vo svojom strede skúsených hráčov, bývalých reprezentantov Uhnáka, Morávka, Smačku a Štefánika," uviedol na margo dnešného protivníka tréner Slávie TU Juraj Gacík. Ako vraví, Handlovčania sú nebezpeční najmä vďaka ich trojkovej streľbe. Košičania zas práve spoza oblúka inkasujú zatiaľ dosť veľa bodov. Dnes si teda v obrane budú musieť dávať poriadny pozor. "Samozrejme, budeme sa musieť na to sústrediť. Tomu sme celý týždeň prispôsobovali aj nácvik na tréningoch. Poslúžil nám aj duel Slovenského pohára v Banskej Bystrici." Ten odohrali technici v stredu a zvíťazili v ňom poľahky 93:61, odveta je na programe na budúci týždeň. "V Bystrici dostali príležitosť všetci hráči, najviac z nich odpútal iba 16-ročný Šima. Ak bude na sebe veľa pracovať, môže z neho pre košický basketbal vyrásť dobrý hráč. V tom stretnutí sme skúšali obranu, ktorú budeme produkovať aj dnes. Pohárový súboj teda splnil účel."

Napriek tomu, že Handlová nesporne má svoju kvalitu, Košičania chcú doma vyhrávať a s takou ambíciou vybehnú na palubovku aj dnes. "Iste, v domácom prostredí prehrávať nesmieme. Ak chceme pomýšľať na lepší výsledok, musíme hrať zodpovedne. Dúfam, že nám v tom pomôžu aj diváci," verí v peknú návštevu J. Gacík, ktorý bude mať k dispozícii kompletný káder. Haldovčania majú v kádri okrem opôr, ktoré tréner Košičanov spomínal, aj trojicu legionárov - Čecha Kopunecza a Srbov Andonoviča a Miloševiča. Z lavičky vedie družstvo tiež Srb Dragan Tomanovič.

Program dnešného 5. kola basketbalovej extraligy mužov: Prievidza - Levice, Komárno - Lučenec, Žilina - Inter, Svit - Nitra, Košice - Handlová (16.30 hod.).

Súvisiace články