Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Technici musia dať pozor, aby sa nováčik nechytil na nich

Sportnet|Publikované 11. nov 2005 o 23:00

Košice Basketbalisti Slávie TU Košice v stredu prehrali na palubovke Lučenca vcelku jasne 79:97. Domáci potvrdili, že sa im v poslednom období hra

darí, kým východniari zaknihovali v štvrtom stretnutí na súperovom ihrisku štvrtú prehru.

"Bola zlá obrana, Lučenec dával veľmi veľa rýchlych protiútokov. Aj ich vysokí hráči nám strieľali body z brejkov... Tam bola naša chyb, veď oni majú v podstate piatich hráčov, ktorí hrajú v kuse. Z našej strany sa dalo pozerať možno na prvú štvrtinu a polovicu druhej. Potom nám však ešte do polčasu ušli na 10-bodový rozdiel a už to s nami išlo dole vodou. Po zmene strán ešte natiahli svoje vedenie a bolo prakticky po zápase," uviedol krídelník Slávie TU Juraj Probala. Technici skôr dúfali, že práve oni budú využívať svoju rýchlosť proti skúsenejším hráčom súpera. "V prvej štvrtine sa nám darilo hrať rýchlo. Keď sme aj nedali kôš, získali sme loptu späť. Potom to však už nešlo." Košičania sa len tesne vyhli stobodovému prídelu, Lučencu chýbali k tejto hranici iba tri body. Z toho vyplýva, že žlto-modrým pokrivkávala, a nie prvýkrát, obrana. "Iste. Neviem, v čom to je. Chýbal nám aj Svitek, ktorý bol v Moskve so ženským tímom. Verím tomu, že by bol iný výsledok, keby hral."

Dnes hrajú Košičania opäť vonku, predstavia sa na pôde nováčika z Prievidze. Tam by Slávia TU už chcela prelomiť neúspešnú sériu stretnutí vonku, veď baníci sú po 7. kolách na poslednom mieste tabuľky bez jediného víťazstva. "S ničím iným sa neráta, musíme bezpodmienečne vyhrať." Na prvé víťazstvo v súťaži si však už robia zálusk aj Prievidžania, ktorí sa iste neuspokojujú so súčasným postavením v tabuľke a vymenili už aj trénera. Niektoré zápasy neprehral nováčik vysoko, takže Košičania sa musia mať poriadne na pozore, aby sa Prievidza nechytila práve na nich. "Presne o to ide. Bojím sa, že by sme práve my neboli celkom, ktorého ako prvý porazia. To by bolo najhoršie, čo sa môže stať. My však ideme bezpodmienečne vyhrať, nič iné si ani nepripúšťame," dodal J. Probala.

VYTRHNUTÉ ZO ŠTATISTÍK

JURAJ PROBALA V STRETNUTÍ V LUČENCI: Body spolu: 15, streľba spod koša: 4 pokusy/3 úspešné, ostatná streľba z poľa: 5/3, trojky: 2/0, streľba spolu: 11/6, trestné hody: 3/3, doskoky: 3 (2 obranné, 1 útočný), získané lopty: 1, stratené lopty: 1, získané fauly: 4, fauly: 3, asistencie: 1, bloky: 0, odohrané minúty: 27.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.