Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Technici majú vysoké ambície aj v Slovenskom pohári

Sportnet|Publikované 7. nov 2006 o 23:00

Košice Dnes o 16. hodine v košickej Infiniti aréne vstúpia do nového ročníka Slovenského pohára basketbalisti Slávie TU. V 1.- kole narazia v

mestskom derby na prvoligovú BA Geometra, čo je vlastne rezerva technikov. Pochopiteľne, pre extraligistu je víťazstvo povinnosťou a priestor v tomto zápase dostanú najmä hráči z lavičky.

"Áno, to je zámer tohto stretnutia. Určite budú oddychovať Nuber, Stojanovič, Probala, a Zabavník s menšími boľačkami, dostanú priestor na doliečenie. Hrať nebude ani Svitek, ktorý cestuje so ženami na Pohár FIBA do Trutnova," vykreslil tréner Slávie TU Juraj Gacík. Pochopiteľne, dôraz žlto-modrí kladú na extraligové boje, no netaja sa ani vysokými ambíciami v Slovenskom pohári. Túžba po úspechu i v tejto tradičnej súťaži im nechýba. "Od druhého kola Slovenský pohár už určite berieme vážne, inak ako po iné roky. V minulosti sme to brali ako prípravu na extraligu, ale tentoraz, keďže je aj možnosť uspieť , urobíme všetko pre to, aby sme sa dostali do Final four." V prípade očakávaného dnešného úspechu narazia technici v druhom kole na Chcemosvit Svit. Ak zdolajú i tohto rivala, môžu sa tešiť na finálový turnaj Final four, ktorý by mal byť v termíne 15. - 17. decembra súčasťou slávnostného vyhlasovania ankety o najlepšieho basketbalistu roka. Miesto konania záverečného turnaja ešte nie je známe, zatiaľ to však vyzerá na Lučenec, ktorý o podujatie prejavil záujem.

V sobotu Košičania v 10. extraligovom kole zdolali na ružomberskej pôde Dolný Kubín hladko 75:53. V prvom polčase sa však nováčik ešte držal a priebeh bol úplne vyrovnaný. "Začali sme ľahkovážne a Kubínčania udávali v prvej štvrtine tempo. Oživenie prišlo až po nástupe Probalu, ten spolu s Nuberom a Stojanovičom tvoril trojicu, ktorá zavelila do útoku. Prejavilo sa to v tretej štvrtine, v ktorej sme súperovi povolili dať len sedem bodov. Tam už naplno pracovala naša obrana a vytvorili sme si náskok, ktorý sme už len do konca udržiavali," zhodnotil duel s nováčikom J. Gacík. Jeho zverencom teda na palubovke chvíľu trvalo, kým pochopili, že Dolný Kubín sa neporazí sám. "Je to pravda. Aj keď boli na to upozorňovaní, začiatok bol dosť nekoncentrovaný. Potom si hráči uvedomili vážnosť tohto stretnutia a prejavilo sa to na výsledku." Nováčik dokázal poraziť už aj majstrovský Lučenec na jeho palubovke, a preto košický kormidelník vedel, že akékoľvek podcenenie by sa mohlo vypomstiť a snažil sa to vštepiť aj hráčom. "Presne tak. Každý súper v lige, ak mu vyjde zápas, môže poraziť hocikoho. Nehodno teda podceňovať nikoho, všetko je to veľmi vyrovnané, víťaz dopredu nie je nikdy jasný." Po zmene strán už východniari jasne dominovali, rozdiel v kvalite sa prejavil. "Myslím si, že v druhom polčase sa to už naozaj ukázalo. Zápas sme zvládli k spokojnosti, vyzdvihnúť treba najmä trojicu Nuber, Probala, Stojanovič."

Minulý týždeň bol prvým, keď sa v extralige nehrali dva zápasy v jednom týždni, ale kolo bolo na programe len v sobotu. Počas týždňa bol teda priestor aj na menší oddych. "Hráči trošku zregenerovali, no do Kubína sme šli bez dvoch pivotov, keďže Svitek bol k dispozícii na ženský zápas s Ružomberkom a Baťka mal vírusové ochorenie. Aj tento týždeň nám padne vhod, že sa v stredu nehrá. Nastúpime síce na pohárový zápas s našim béčkom, ale to je len forma prípravy," dodal J. Gacík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.