Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Technici cítia v Leviciach šancu

Sportnet|Publikované 17. okt 2003 o 00:00

Košice - Basketbalisti Slávie TU Košice odohrajú zajtra o 19.15 hod. stretnutie štvrtého extraligového kola v Leviciach. po minulotýždňovom dueli vo

Svite ich teda znovu čaká súboj na palubovke súpera. Levice však nie sú Svit, a tak ich nádeje na dobrý výsledok sú tentoraz podstatne vyššie. Levičania ako jediné mužstvo v súťaži zatiaľ nevyhrali, to však môže aj skresľovať, pretože hrali s ťažkými súpermi Svitom i Lučencom.

"Ak Levice chcú pomýšľať na lepšie umiestnenie, v tomto zápase sa určite budú usilovať o víťazstvo. Nám by prípadná výhra veľmi prospela z psychického hľadiska, pretože potom hráme doma s Handlovou a ak by sme v oboch dueloch uspeli, nabrali by sme na istote a pohybovali by sme sa v strede poľa," bral by dnes zisk dvoch bodov tréner TU Juraj Gacík. Bude to teda súboj kto z koho, domáci potrebujú výhru ako soľ, ale aj Košičania sú odhodlaní sa o ňu pobiť. Každé víťazstvo prinesené z vonku by totiž mohlo mať vo vyrovnanej lige cenu zlata a technici cítia šancu práve dnes. "Myslím si, že by sa z Levíc mohlo dať priviesť dva body. Napríklad Sviťania sa už totiž stretli s nami i s Levicami a ich mužstvo hodnotili slabšie ako naše. Podľa nich hrajú jednoduchší, nie veľmi organizovaný basketbal, kým nás hodnotili ako disciplinovanejších. Hráme však vonku, takže dôležitú rolu bude hrať určite aj prostredie. Musíme sa pripraviť na to, že okrem súpera budeme bojovať aj s prostredím."

Košičania, ktorí majú na konte zatiaľ jedno domáce víťazstvo a dve prehry vonku, na vyrovnanú partiu s Levičanmi schopnosti určite majú, takže zápas je obojstranne otvorený "Tiež si myslím, že šance sú zhruba päťdesiat na päťdesiat," potvrdil J. Gacík.

Súvisiace články