Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Technici chcú divákov v domácej premiére potešiť

Sportnet|Publikované 3. okt 2003 o 22:00

Košice - A je to tu! Priaznivci košického mužského basketbalu sa po dvojročnom pôstnom obdodí dnes opäť dočkajú pochúťky v podobe extraligového

zápasu. Slávia TU v 2. kole nového ročníka najvyššej súťaže privíta od 18. hodiny na svojej palubovke v starej športovej hale celok Interu Bratislava.

Interisti skončili v uplynulej sezóne na štvrtom mieste, v ich mužstve nastal v lete pohyb a minulotýždňovým úvodným víťazstvom nad majstrovským Svitom ukázali, že po zmenách v kádri znovu rozhodne majú svoju kvalitu. "Do každého stretnutia ideme s cieľom vyhrať. Pred sezónou sa zdalo, že Inter bude patriť medzi slabšie tímy, ale na konci prípravy sa výrazne posilnil (prišli Matický, Wimmer, Kuznecov -pozn.aut.) a disponuje veľmi kvalitným mužstvom zloženým so skúsených hráčov. Bude to teda veľmi ťažký zápas," tvrdí pred duelom proti žlto-čiernym pivot Slávie TU Alexander Czakó. S týmito slovami iste možno súhlasiť, pre nováčika to bude neľahký súboj, pre víťazstvo však technici urobia všetko. "Samozrejme, posnažíme sa vyhrať. Dúfam, že doma by sa nám to mohlo podariť. Najmä keď nás vpred poženú aj diváci, ktorí dúfam prídu na zápas v hojnom počte." V domácej premiére by teda Košičania svojich fanúšikov veľmi radi potešili. "Jasné, všetka práca v klube od začiatku smerovala k tomu, aby sme konečne vrátili košickému divákovi prvú ligu. Určite si ju zaslúži, veď basketbal má v meste tradíciu."

V drese Interu sa objaví aj dnes už legendárny 40-ročný pivot Oto Matický, ktorý sa rozhodol v tejto sezóne pomôcť bratislavskému tímu napriek svojmu veku priamo na palubovke. Súboje s týmto nesmierne skúseným veteránom budú pre košických podkošových hráčov akiste zaujímavé. "Matický svojimi skúsenosťami v mužstve Interu ešte určite zaváži, lebo je to hráč, ktorý bol jedným z najlepších v Československu. Jeho skúsenosti sú na nezaplatenie, ale aj my máme skúseného hráča Štefana Sviteka, bude to aj súboj týchto borcov," domnieva sa 29-ročný pivot.

Kým celok z hlavného mesta vstúpil do súťaže výhrou nad Svitom, Košičania prehrali v Komárne 81:90. "Duel v Komárne nám ukázal, že sme schopní hrať s ligovými mužstvami vyrovnané súboje, avšak ešte sa nedokážeme vyvarovať niektorých chýb a viazne ešte komunikácia a súhra kolektívu. Akonáhle si však hráči, ktorí nemajú zatiaľ veľké skúsenosti z ligy, viac k tomu pričuchnú, získajú potrebné ostrohy. Verím, že sa chytia aj hráči, ktorým to v úvodnom zápase nešlo strelecky a myslím si, že to bude dobré," mieni A. Czakó.

Inter nastúpil v úvodnom kole proti Svitu v základnej päťke s Kuznecovom (13 bodov), Murkom (9), Wimmerom (3), Talajkom (3) a La Rosom (0), striedali Míčka (12), Živický (12), Matický (4), Szalay (2) a Hager (0). V kádti Bratislavčanov okrem nich figurujú ešte Arpáš, Datel, Ondruš, Opatovský, Nosál a Halahija. Košičania v Komárne vybehli v základnej päťke so Svitekom (19), Mišinským (18), Czakóm (9), Bučákom (7) a Probalom (4), na ihrisko sa dostali aj Utľak (8), Žlebčík (7), Nuber (7), Klein (2) a Rakovský (0).

Program dnešného 2. kola extraligy mužov v basketbale: Košice - Inter (18. hod.), Žilina - Lučenec, Handlová - Komárno, Nitra - Prievidza, Levice - Svit.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.