Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Technici aj s cudzincami si zahrajú opäť v Infiniti aréne

Znovu hrajú doma. Počas víkendu čakajú na Sláviu TU Prievidza a Žilina. (Autor: Judita Čermáková)
Marián Špacai|Publikované 23. jan 2015 o 00:00

Basketbalisti Slávie TU Košice sa predvedú v zápasoch, v ktorých pôjde o veľa.

Basketbalisti Slávie TU Košice sa opäť predvedú v Infiniti aréne. Teraz už v zápasoch, v ktorých pôjde o veľa.

KOŠICE. V stretnutí základnej časti prvej ligy mužov proti Žiline, keď sa technici v Infiniti aréne predstavili prvýkrát, šlo iba o česť a priazeň diváka, keďže oba tímy vtedy už mali zabezpečenú účasť v nadstavbe.

Tento víkend to však v starej športovej hale bude z hľadiska významu duelov úplne iné, pretože sa hrá už v skupine o postup do extraligy a každé zaváhanie sa môže vypomstiť.

Súpermi Slávie TU budú Prievidza a opäť Žilina.

Dopoludňajšie začiatky duelov

Košičania vstúpili do nadstavbovej časti výhrou 85:71 nad Lučencom.

Spomínané stretnutie sa ešte hralo v hale na ul. B. Němcovej, ale teraz sa technici už opäť sťahujú do väčšej Infiniti arény.

Tomu však museli prispôsobiť hracie časy, takže hrať sa bude v netradičných dopoludňajších hodinách.

Už v sobotu o 10. hodine proti Prievidzi. Tej majú čo vracať, keďže v závere základnej časti na jej palubovke prehrali 63:65.

V nedeľu o 9. hod. potom druhé dvojkolo uzavrú súbojom proti Žiline. Tú v Infiniti aréne už raz zdolali, teraz pred nimi stojí úloha to zopakovať a zverencov trénera Jozefa Bučáka poslať domov pod Dubeň s prehrou.

Nadstavbová časť sľubuje vyrovnané stretnutia v každom kole, ale ak chcú Košice naozaj súťaž vyhrať a postúpiť do extraligy, domáce zaváhania si dovoliť nemôžu. Spoliehajú sa pritom aj na podporu fanúšikov.

Posily z Balkánu i USA

Keďže boj o postup rozhodne nebude ľahký, vedenie klubu sa rozhodlo svoj veľmi mladý tím, ktorému chýbajú skúsenosti, posilniť aj o hráčov zo zahraničia.

Už v závere základnej časti sa k družstvu pripojil v bosnianskom Sarajeve narodený pivot Krešimir Mustapič, ktorý má aj chorvátske občianstvo.

Do nadstavbovej časti naskočil už aj mladý chorvátsky krídelník Tomislav Radoš, ktorý si premiéru odkrútil v súboji proti Lučencu a hneď bol najlepším strelcom stretnutia.

V zálohe pritom Košičania majú aj skúseného Američana Curtisa Allena, ktorý pôsobil aj v Interi, či vo Svite.

S mužstvom už trénuje, ale štart v zápasoch mu zatiaľ znemožnilo čakanie na výstupný list, čiže formálne záležitosti.

Výsledky 1. kola I. ligy – skupina o postup: Košice – Lučenec 85:71 (body Košíc: Radoš 23, Lechman 13, Nuber 12, Ulman 11, Járay 10, Mustapič 8, Zibrinyi 5, Kiss 3), Petržalka – ŠKP Štart Bratislava 85:74, Trnava – Považská Bystrica 83:73, Žilina – Prievidza 96:85.

Súvisiace články