Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ťažký duel so Slovanom zanechal podľa R. Spišáka na mužstve stopy

Sportnet|Publikované 13. nov 2002 o 23:00

Košice - Hokejisti HC Košice po nedeľňajśej prehre na Slovane neuspeli v utorok ani na klzisku druhého z veľkých rivalov, keď Zvolenu podľahli

2:5.

"Nebol to z nášho pohľadu dobrý zápas. Na hráčoch akoby sa prejavila únava z predohrávky v Bratislave a neskorý návrat domov. Pohyb nebol taký, na aký sme zvyknutí a viezla kombinácia, najmä prechod z obrany do útoku. Cez stredné pásmo sa súper ľahko dostával a pred bránkou sme Zvolenčanom nechávali veľa priestoru. Domáci to využívali, tri góly nám dali po dorážkach po našich individuálnych chybách," nemohol byť s vystúpením vo Zvolene spokojný kormidelník HC Róbert Spišák. Domáci mali od začiatku hru v rukách a po dvoch tretinách viedli už 3:0. "Naša hra sa mi zdala 'unavená'. Bolo cítiť, že chlapci mali v nohách ťažký zápas na Slovane, kým Zvolenčania mali voľno. Prejavilo sa to na našom pohybe a my sme známi tým, že keď nekorčuľujeme, nemôžeme vyhrať. Pre nás je totiž typická dynamická hra, ak to tak nie je, vypadá z hry aj vtip." Východniari dvakrát nevyužili dokonca ani výhodu presiloviek piatich proti trom. "V tretej tretine sme sa snažili dať gól na 3:1 a vrátiť sa do zápasu. Potom mal príležitosť Kroták, ktorý korčuľoval sám na brankára Križana, ale nedal. Vzápätí sme dvakrát hrali v početnej výhode o dvoch hráčov, ale nevyužili sme to a to bol definitívny koniec. Zápas sa potom už len dohrával."

Bude to zo strany modro-bielych zajtra v domácom súboji proti Žiline iné? "Sme presvedčení, že to bude lepšie. Hráme dvakrát po sebe doma, zregenerujeme sa a v tréningu sa budeme usilovať, aby chlapci boli na ľade výbušnejší a dynamickejší," odvetil R. Spišák, ktorý je zároveň aj trénerom reprezentačnácie Slovenska do 20 rokov. Dvadsiatka absolvovala pod jeho vedením uplynulý týždeň turnaj v Nemecku, ktorého sa zúčastnili aj dvaja košickí hráči - útočník Troliga a obranca Varga. "Nepodali také výkony, aké som očakával a nepotrvdili svoju výkonnosť z predchádzajúceho zrazu. Najmä Varga zaostal za svojimi možnosťami." Košickí mladíci sa teda budú musieť poriadne snažiť, aby si vypýtali pozvánku na ďalší zraz, ktorý bude 12. decembra v Kežmarku. Po ňom už slovenská dvadsiatka odletí do Kanady na majstrovstvá sveta svojej vekovej kategórie, ktoré sa konajú tradične na prelome rokov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.