Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Ťažkosti neprestávajú, Slovan má zranených až osem hráčov

Patrik Luža (vpravo) pribudol v Slovane na dlhý zoznam zranených hráčov. (Autor: TASR)
SITA|18. jan 2015 o 07:32

V zápase proti Dinamu Moskva sa zranil obranca Patrik Luža, brankár Denis Godla ostáva v prvom tíme.

BRATISLAVA. V kabíne hokejového Slovana je lazaret. K doteraz zraneným či chorým Ivanovi Barankovi, Štefanovi Ružičkovi, Václavovi Nedorostovi, Vladimírovi Mihálikovi, Tomášovi Starostovi, Tomášovi Netíkovi a Johanovi Backlundovi pribudol v sobotu počas zápasu s Dinamom Moskva (0:2) obranca Patrik Luža, ktorý sa zranil v dolnej časti tela.

V tretej tretine hral Slovan iba na päť zadákov. "Luža bude chýbať minimálne týždeň. Nevieme ešte, ako na tom bude na budúci týždeň Tomáš Starosta. Verím však, že bude hrať," uviedol tréner Petri Matikainen.

Bratislavčania majú stále nádej na play-off, aj keď sa im v poslednom čase nedarí. V utorok hostia Dinamo Minsk a o dva dni neskôr Atlant Mytišči. V týchto zápasoch nebude k dispozícii tohtosezónna brankárska jednotka Johan Backlund a tréneri sa budú spoliehať na slovenskú dvojicu Jaroslav Janus, Denis Godla.

"Backlund vynechá minimálne najbližšie domáce stretnutia. Máme zdravotné problémy, choroby, zranenia. Patrí to k hokeju, ale teraz sú to pre nás obzvlášť náročné časy. Nemôžeme s tým nič robiť, musíme tvrdo pracovať, bojovať a pokúsiť sa dostať do play-off," doplnil Matikainen.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články