Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tatry túžia po pohárovom finále

Sportnet|Publikované 21. sep 2007 o 22:00

Regionálna časť východoslovenského pohára vo futbale pomaly speje k svojmu záveru. V stredu sa hrali stretnutia 3. kola. Postup medzi kvarteto

najlepších si vybojoval i treťoligista z FK Vysoké Tatry.

VYSOKÉ TATRY. Zverenci trénera Mariána Wikarskeho zdolali na domácej pôde štvrtoligový Štítnik 5:2. Po polčase viedli už 2:0 a hoci hostia po obrátke vyrovnali, napokon jasne vyhrali. "O súperovi sme toho veľa nevedeli. Keďže však išlo o štvrtoligové mužstvo, očakávali sme, že budeme mať herne navrch a to sa potvrdilo. I keď sme nenastúpili v najsilnejšom zložení, v prvom polčase sme hosťom prakticky nič nedovolili, ten sa niesol jasne v našej réžii a vyhrali sme ho 2:0. Potom však nastalo uspokojenie, urobili sme dve chyby a hostia po dvoch štandartných situáciách dokázali vyrovnať. Hráči však znova zabrali, pridali tri góly, pričom mohli i ďalšie, uviedol M. Wikarski, ktorého potešilo, že jeho mužstvo aj v pohárovom stretnutí išlo na doraz.

Túžia po finále

Potom, ako Tatranci postúpili už medzi štvoricu najlepších, je ich cieľom vybojovať si finálovú účasť a tam sa pokúsiť uspieť. "Určite áno. Na hráčoch bolo vidieť, že majú chuť vyhrať a cítia šancu, že by mohli byť aj v pohári úspešní. Splnili sme v tomto zápase, čo sme chceli a teraz chceme ísť čo najďalej, zdôraznil kouč.

Pauza prišla vhod

V tretej lige skupiny východ teraz nasleduje prestávka a najbližší majstrovský zápas sa hrá až na budúci víkend. "Pauza nám prišla vhod, lebo máme nejaké drobné zranenia a v mužstve šarapatí nejaká viróza. Buc má problémy s kolenom, Palguta je po operácii kolena a Budzák má nejaké svalové zranenie. Niekedy je lepšie, keď sa hrá v pravidelnom tempe, ale verím tomu, že za týždeň si hráči doliečia menšie boľačky a po prestávke budú v dobrej forme, dodal M. Wikarski.