Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tatry ostávajú v pohybe, zimná bežecká séria ponúka novinky

Ilustračné. (Autor: mn)
SITA|Publikované 29. okt 2016 o 15:41

Projekt chce zatraktívniť Vysoké Tatry a podporiť zdravý životný štýl.

POPRAD. Celoročná séria podujatí Tatry v pohybe pokračuje aj v jesenných a zimných mesiacoch. Pre milovníkov behu pripravili organizátori už 4. ročník Zimnej bežeckej série, ktorý prinesie opäť niekoľko zaujímavých noviniek.

Sériu už tradične odštartujú preteky s názvom Steeplechase v Tatranskej Lomnici v sobotu 12. novembra, ktoré podľa organizátorov nebudú iba o behu.

„Na pretekárov čaká prekážková dráha v Jazdeckom areáli v Tatranskej Lomnici. Beh si spestria o preskoky cez pevné prekážky,“ uviedol organizátor podujatia Peter Végh zo športového klubu SportTatry.sk.

Súťažiaci si zmerajú sily na trati dlhej sedem kilometrov v prípade mužov, pre ženy bude pripravená štvorkilometrová trať.

„Účastníkom podujatí sa snažíme stále pripraviť niečo nové, iné, na čo sú bežne zvyknutí a zatiaľ sa nám to darí. Vďaka spolupráci miestnych športových klubov a našich členov dokážeme športovcom ponúknuť už pri registrácii aj ubytovanie a ďalšie služby. Zvyšujeme tak komfort zúčastnených i kvalitu podujatia,“ uviedla na margo podujatí Lucia Dubielová, výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, ktoré projekty Tatry v pohybe zastrešuje.

Prvý pretek série

Steeplechase run bude prvým pretekom bodovanej bežeckej série, ktorá pozostáva zo štyroch pretekov. Trasy a ich profily sú nastavené tak, aby čo najviac preverili všestrannosť pretekárov počas celej Zimnej bežeckej série.

„Štvrtý ročník podujatia bude kombináciou osvedčeného konceptu s viacerými novinkami. Pretekárov 10. decembra čaká atraktívny Night trail, ktorého trasa povedie cez okruh Kalvária a jeho štart a cieľ budú v Hornom Smokovci,“ informoval Végh.

Januárové a februárové preteky sa budú podľa jeho slov behať na nových tratiach.

„Po prvýkrát sa uskutočnia bežecké preteky pri východe slnka, ktoré si účastníci môžu vyskúšať 14. januára,“ uviedol ďalej Végh.

Štart a cieľ bude v tatranskom golfovom rezorte, namiesto tradičného občerstvenia budú pretekárom podávané raňajky.

„Komu sa bude máliť, môže podvečer absolvovať ďalšiu pretekársku výzvu, ktorú ponúkne extrémna trať Vertical Grand Tour z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso“, dodal Végh.

Záverečné kolo sa pobeží 11. februára na trase z Tatranskej Polianky na Horský hotel Sliezsky dom, pretekárov bude čakať beh do vrchu. V rámci tohto kola budú vyhlásení aj celkoví víťazi série.

Odštartoval vlani

Projekt Tatry v pohybe odštartoval minulý rok, cieľom je Tatrám prinavrátiť punc novej športovej destinácie, a nielen zážitkovej. Tatranské športové kluby, organizácie a organizátori viacerých podujatí sa spojili s cieľom prilákať do slovenských veľhôr aj rekreačných športovcov.

Rovnako chcú zatraktívniť ponuky aktivít vo Vysokých Tatrách a podporiť zdravý životný štýl obyvateľov regiónu. Z historického hľadiska sú podľa Dubielovej Vysoké Tatry nielen mestom kúpeľným, ale aj športovým.

„Organizovalo sa tu množstvo významných medzinárodných podujatí, v ktorých organizácii by sme preto radi pokračovali. Akcie sú prístupné všetkým, bez ohľadu na vek a na stupeň výkonnosti a profesionality,“ povedala ešte v minulosti.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.