Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tatranu v boji o prežitie stačí remíza

Posledná bitka. I tréner Jozef Bubenko dúfa, že pre Tatran dopadne úspešne. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 24. máj 2013 o 22:00

Po zajtrajšom záverečnom 33. kole najvyššej futbalovej súťaže už žiadne keby nebude platiť, žiadna šanca na reparát sa nevyskytne.

PREŠOV. Pre dvojicu mužstiev to bude hop alebo trop. Prirodzene, magnetom sa stane meranie síl na prešovskom štadióne, kde o 17.30 h Tatran privíta Trnavu.

Jeden z týchto súperov po skončení duelu získa druholigový štatút. Nič príjemné a nie je ťažké domyslieť si, že ako domáci, tak aj hostia sa tomuto „podarúnku“ budú brániť zo všetkých síl.

Kocky sú hodené. Tatran je v relatívne väčšej výhode, keďže mu stačí na záchranu aj remíza, kým pre rivala predĺženie corgoňligovoho života zaručuje iba víťazstvo.

V znamení ľúteho boja

S tou výhodou je to však ošemetné. Presvedčili sa o tom naposledy práve Trnavčania, ktorí doma zakopli s B. Bystricou, ktorá bola pred týmto duelom rovnako namočená ako jej súper aj Prešov.

Lenže z pazúrov prekliatia unikla a tak si ešte v tejto chvíli Čierneho Petra pohadzujú medzi sebou už iba dvaja účastníci. Kto ho definitívne odkopne, to sa ukáže práve v najbližšom zápase na pôde Šarišanov.

Hoci corgoňligovým zápoleniam aj v tomto ročníku bolo možné všeličo vyčítať, predsa napínavé rozuzlenie im nemožno uprieť. V Prešove to bude bezpochyby poriadna bitka.

„Ešte žijeme a neskladáme dobrovoľne zbrane. Hráči vedia, čo im prichodí dosiahnuť na záchranu, a sme odhodlaní dosiahnuť to,“ poznamenal tréner Spartaka Vladimír Ekhardt na tlačovke po sklamaní s Duklou.

Aj to naznačuje, že jeho zverenci to určite nezabalili a domácim to vo finiši poriadne „osladia“.

Bič plieska na konci

Netreba pripomínať, že zo série dôležitých zápasov práve ten posledný býva spravidla najťažší. Zelenobieli to vedia, ale hovoria si, že keď vyhrali v Žiline, čo bol krok k udržaniu sa urobený sedemmíľovou kopačkou, tak už by boli na hlavu padnutí, keby si to prešustrovali pred vlastnými priaznivcami.

„Veríme, že nás prídu povzbudiť v hojnom počte a podržia nás. Teraz to potrebujeme najviac. Hostia majú svoju kvalitu, hoci sa im naposledy až tak nedarilo, ale tento zápas bude o úplne niečom inom než o výkonnostnej úrovni. Rozhodnú maličkosti, psychická odolnosť, trpezlivosť, maximálna koncentrovanosť,“ poznamenal brankár Jakub Diviš.

Treba veriť, že kouč Jozef Bubenko aj vzhľadom na svoje bohaté hráčske a trénerské skúsenosti primerane vyzbrojí zverencov, aby si poradili s extrémnou obtiažnosťou duelu.

„Konečne sme dali už aj my v Žiline gól a trošku pookriali. Stále však hráči musia znášať tlak a ak si chcú udržať dobrú náladu i po skončení ročníka, musia to preklenúť i zajtra,“ naznačil kormidelník Tatrana.

Aj on vie, že kto napumpuje do diania viac srdca, bojovnosti i ochoty a primixuje k tomu šťastie, bude sa tešiť.

V záverečnom kole Corgoň ligy sa aj Košičania predstavia na vlastnom ihrisku, a s fanúšikmi sa rozlúčia v tak trochu „bezstarostnom“ dueli so Žilinou (takisto o 17.30h).


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.