Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tatranu to po čase zasa sypalo

Sportnet|Publikované 22. sep 2013 o 22:00

Futbalisti Tatrana Prešov porazili v 10. kole 2. ligy Liptovský Mikuláš doma 4:1.

PREŠOV. Po dlhom čase sa zase zeleno–bieli rozstrieľali, ale ich víťazstvo mohlo byť ešte výraznejšie. Súper bol neškodný a len umocnil fakt, že dosiaľ v ročníku ešte naplno nebodoval.

Roman Vavrovič, tréner L. Mikuláša: „Chceli sme to Prešovu znepríjemniť a pokúsiť sa o malý zázrak.“ Čiastočne vyšla iba prvá pasáž jeho myšlienky, najmä v druhom polčase. „Dokonca sme strelili i gól, čo je pre nás pomaly neriešiteľný rébus.“

Proti poslednému tímu sa vždy hrá zložito. Šarišania však nechceli urobiť takú osudnú chybu ako v Gemeri, a preto ich snaha smerovala k rýchlemu skórovaniu.

„Boli sme veľmi dobrí v postupnom útoku i rýchlom protiútoku a výsledkom bol rad šancí. Náš Tatran som ešte v takomto vydaní nevidel a som rád, že sme dostali i gól, aby niektorí neznehodnocovali úspech a nepodceňovali súpera,“ rozhovoril sa kormidelník Prešova Jozef Kostelník.

Očividne bol spokojný s tým, ako jeho zverenci rozmenili na drobné nielen pokyny na tento duel, ale konečne hrali podľa predstáv jeho trénerskej filozofie.

„Pred príchodom na lavičku som vedel, že budem viesť skvelých hráčov a dnes sa mi to potvrdilo.“

Koučovi imponoval spôsob hry a to, že hostia boli nadlho pritlačení pár metrov od vlastnej šestnástky.

„Akcia zakončená druhým gólom by si zaslúžila opakovanie v televíznych šotoch. Pritom to nebola hra na náhodu, museli sme si dávať pozor na brejky súpera. V tomto stretnutí to však bolo po prvý raz moje mužstvo,“ vyslovil kompliment J. Kostelník.

Dotkol sa i zahadzovania šancí, v čom mal prím Dolný. „Predtým hral dlho Tatran zákopovú vojnu, odkopával loptu. Teraz chceme niečo iné a zrazu je prekvapený z množstva možností. Pre aký variant sa rozhodol, to bolo na ňom, dôležité je, že sa tam ocitol. Predtým nebolo toľko šancí ani v prípravných dueloch, momentálne je celkom odlišná situácia a na to si treba tiež privyknúť.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.