Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tatranský pohár v behu do vrchu dopísal poslednú kapitolu

Najlepší muži do 39 rokov. (Autor: db)
Sportnet|Publikované 12. sep 2012 o 22:00

V tomto roku sa po prvý raz v histórii uskutočnil Tatranský pohár v behu do vrchu.VYSOKÉ TATRY. Podujatie sa skladalo z troch častí - Behu na Chatu pri Zelenom plese, Memoriálu Jána Stilla Nová Lesná Hrebienok a Horského krosu Gerlach z Gerlachova na Sliezsky dom. Jednotlivé kolá seriálu sa konali koncom júna, koncom júla a koncom augusta. Do výsledkovej listiny boli zahrnutí iba tí pretekári, ktorí absolvovali všetky tri diely seriálu. Víťazstvá a umiestnenie v jednotlivých vekových kategóriách bolo určené na základe súčtu dosiahnutých časov.

Najúspešnejší pretekári boli odmenení po skončení posledného kola. Špeciálne tričká pre trojice najlepších a poukazy na pobyty v ubytovacích zariadeniach v Tatrách pre víťazov odovzdával primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš a starosta obce Nová Lesná Peter Hritz.

V hlavnej kategórii mužov dominoval Adrián Vavrek z Dulovej Vsi súčtom časov 2:04,49 hod. pred Jánom Pockľanom z Hrachova (2:10,58 hod.) a Ľubomírom Grigerom zo Šport Teamu Hritz Nová Lesná (2:11,36 hod.). V hlavnej kategórii žien do 39 rokov prvenstvo spojené s týždenným pobytom vo Vysokých Tatrách a tričkom víťazky vybojovala Jana Gerényiová z Popradu celkovým súčtom časov 3:06,11 hod. Druhé miesto obsadila Dana Smolková z OBS Prešov (3:08,10 hod.), tretie Zuzana Slabá z Podolínca (3:18,21 hod.).

Ocenení boli ešte títo pretekári juniorských a veteránskych kategórií: Juniorky: 1. Erika Belianska, 2. Lenka Bachoríková - obe Štiavnik (ostatné súťažiace neabsolvovali všetky tri časti), juniori: 1. Rafael Lonský - ŠK Meteor D. Kubín, 2. Samuel Dvorštiak - MHK Ružomberok, 3. Adrián Barbierik - Cross country Levoča (všetky tri časti absolvovalo 6 bežcov), muži od 40 do 49 rokov: 1. Ján Jurčík - KKM Čadca, 2. Milan Šoltýs - Batizovce, 3. Marián Junga - Lysá pod Makytou (všetky tri časti absolvovalo 10 bežcov), muži od 50 do 59 rokov: 1. Mikuláš Vrábel - MŠK Vranov, 2. Emil Mlynarčík - Fox on the Run Hôrka, 3. Jaroslav Urbanec - Zvolen (všetky tri časti absolvovalo 7 bežcov), muži od 60 rokov: 1. Emil Prcin - ŠK Važec, 2. Vladimír Staroň - T. Štrba, 3. Július Lupták - SKI Travel Št. Pleso (všetky tri časti absolvovalo 6 bežcov), ženy od 35 do 49 rokov: 1. Katarína Drahovská - ŠBR Piešťany, 2. Denisa Šulcová - N. Lesná, 3. Zuzana Kartusková - Sp. N. Ves, ženy od 50 do 59 rokov: 1. Anna Balošáková - ŠKP Čadca, 2. Drahomíra Popracová - Kežmarok, ženy od 60 rokov: 1. Mária Marcibálová - KKM Čadca - zároveň najstaršia účastníčka Tatranského pohára v obdivuhodnom veku 78 rokov.

Behy do vrchu v Tatrách sa u pretekárov, ich rodinných príslušníkov, trénerov i divákov tešia veľkej obľube, o čom svedčí i účasť na jednotlivých kolách tohto seriálu - počíta sa už nie v desiatkach, ale v stovkách. Rekordérom v počte účastníkov je Beh na Chatu pri Zelenom plese, o ktorý malo v tomto roku záujem 284 pretekárov. Podujatia sú organizované na vysokej úrovni a nechýba im ani kultúrny a spoločenský rámec. Aj preto sa väčšina bežcov pod Tatry a do Tatier každoročne rada vracia i so svojimi fanúšikmi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.