Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tatranská ľadová víchrica zmietla piešťanské nádeje

Sportnet|Publikované 23. mar 2009 o 23:00

Baráž o extraligu sa rozbehla včera úvodnými zápasmi. Popradčania deklasovali doma Piešťancov, hoci po prvej tretine prehrávali. Vo

východoslovenskom derby na Spiši, kde hral Kežmarok, to bolo dramatické a napokon tesne vyhrali hostitelia. Dnes sú na programe druhé zápasy na rovnakých štadiónoch.

Poprad - Piešťany 9:2 (0:1, 6:1, 3:0) - stav série 1:0

POPRAD. Popradčania začali v retro dresoch aktívne, hoci aj dosť nervózne. Strely Fabiana i Krotáka nenašli svoj cieľ, a tak prišiel trest. V 15. min ušiel Rosa a Piešťany prekvapujúco viedli. Od 17. min hrali hostia 5-minútovú presilovku, ale bez gólového efektu. Hneď nato mali 2-minútovú početnú výhodu domáci, ani oni však neboli úspešní. Podarilo sa to až v 25. min Lapšanskému. Potom prišli tri veľmi efektívne minúty Popradu, v ktorých padli štyri góly a bolo prakticky rozhodnuté. Tatranská ľadová víchrica od 29. do 32. min zmietla všetky piešťanské nádeje v tomto zápase. V závere strednej časti hry padli dva góly, na každej strane po jednom, a skončila sa pre Poprad v aktuálnej sezóne rekordným skóre 6:1. Účet tretieho dejstva otvoril Jarolín a v 52. min využil presilovku domácich Fabian. Zdecimovaní hostia napokon ešte inkasovali aj 9. gól, a to pri vlastnej výhode o dvoch hráčov.

Góly: 25. Lapšanský (Rataj), 29. Rataj (Lapšanský, A. Kroták), 30. M. Lukáč (Jarolín, Weissmann), 31. Fabian (Rataj), 32. M. Lukáč (Jarolín, Weissmann), 40. O. Malinský, 46. Jarolín (D. Buc), 52. Fabian (Rataj, A. Kroták), 56. Fabian (Jarolín) - 15. D. Rosa (M. Horský), 38. R. Sýkora (Rybárik, P. Učeň). Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: D. Skokan (Poprad) na 5+DKZ za úder do hlavy, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, Smrek, 2580 divákov. Poprad: Melicherčík - Fabian, Kasík, Michal Segľa, Dora, J.

Brejčák, O. Malinský, M. Gavalier, Vojsovič - Lapšanský, Rataj, A. Kroták - Weissmann, Jarolín, M. Lukáč - M. Bartánus, R. Stantien, D. Buc - Mlynarovič, Holečko, D. Skokan. Piešťany: J. Ondrejka (31. Kubo) - Blaško, Bučka, Klučár, Hanka, J. Kořínek, A. Kolník, M. Kováč, Kopejtko - Mar. Mihálik, R. Kolník, Haring - Chylo, M. Horský, Otčenáš - R. Sýkora, P. Učeň, Rybárik - D. Rosa, Greň, Fedor.

Sp. Nová Ves - Kežmarok 3:2 (1:2, 1:0, 1:0) - stav série 1:0

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Už v 4. min sa hostia tešili z prvého gólu. Slaninák prekvapil Laca - 0:1. Po úvodnej desaťminútovke víťaz I. ligy zlepšil korčuľovanie a na strane domácich pribúdali aj šance. Zahrmelo však na druhej strane, keď v 18. min využil prvú presilovku hostí Bednár a zvýšil na 2:0. Domácim stačilo na odpoveď 18 sekúnd, úspešným strelcom korigujúcim na 1:2 bol Hamrák. V druhej časti šance mali Heizer aj Vávra. Domáci sa napokon vyrovnávajúceho gólu dočkali v 29. min: Hamrák nahodil z priestoru za bránkovou čiarou puk smerom na Klempu a ten brankárovi hostí napokon skĺzol do siete - 2:2. Po góle sa Kežmarčania spamätali a začali byť nebezpečnejší. Žemba, Škovira a Palovčík ale brankára Laca neprekonali. Z tretej tretiny uplynuli necelé dve minúty, keď Šechný musel na trestnú lavicu a jeho vylúčenie potrestal už po 18 sekundách Vartovník - 3:2. V 47. min sa hosťom naskytla príležitosť na vyrovnanie, keď hrali 44 sekúnd v prevahe o dvoch mužov, ale domácich podržal Laco. Hokejisti Kežmarku viaceré dobré príležitosti nevyužili a k vyrovnaniu im nepomohlo ani odvolanie brankára Klempu.

Góly: 18. Hamrák, 29. Hamrák (Vartovník), 42. Vartovník (Hamrák) - 4. Slaninák (R. Gavalier), 18. Bednár (Brincko, Brejčák), vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše Drotár (Kežmarok) 5+DKZ za údery do hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Orolin, Snášel, 3200 divákov.Sp. N. Ves: M. Laco - Hrehorčák, Čintala, Petruk,

Gurčík, J. Magdoško, Borovský - Vávra, Heizer, Staroň - J. Voskár, L. Hudáček, Smotrila - Vartovník, Hamrák, Prokop. Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, Bartoň, D. Brejčák, Brincko,

R. Sadiki, Jelínek - P. Svitana, Slaninák, V. Žemba - Bednár, Šechný, M. Drotár - Škovira, Palovčík, P. Segľa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.