Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tatranderby nepamätá ani päťdesiatročná história

Sportnet|Publikované 4. okt 2002 o 22:00

Prešov - Okrem európskej pohárovej hádzanej majú dnes priaznivci športu medzi sedmičkami v Prešove možnosť vidieť aj ďalší zaujímavý a svojim

spôsobom historický súboj.

Ani päťdesiatročná história hádzanej v šariššskej metropole totiž nepamätá, že by sa hralo prešovské derby. Stane sa tak až dnes, keď od 18.30 hodiny v hale na Nábrežnej ulici narazia na seba v 3. kole II. ligy skupiny východ tímy Tatran 1952 a juniorka Farmakolu Tatran.

"V našom tábore síce panuje vzrušenie, ale berieme to ako normálny vzájomný zápas silnej trojky našej súťaže," tlmočil pocity tréner Tatrana 1952 Ľubomír Rešovský. "Po tesnej prehre 28:29 v uplynulom kole v Košiciach, pod ktorú sa podpísali aj zranenia a absencie troch hráčov zo základu - Kavuliča, Plišku a Ľ. Amricha - verím, že nastúpime konečne kompletní. Tešíme sa a dúfam, že so silou súpera porastie aj náš výkon."

V podobnom duchu sa vyjadril aj tréner juniorov Farmakolu Tatran Vladimír Čanda. "Bude to zápas ako každý iný, dúfam, že v korektnej atmosfére. Myslím, že sa okolo neho robí trocha prehnaný rozruch, aj keď vnímam, že sa hrá prvé prešovské derby. Držím sa však celoživotného kréda - hádzaná je šport, nech teda vyhrá lepší. Samozrejme, chceme byť tým víťazom my, keďže na našom postupovom cieli do I. ligy sa nič nemení. Aj preto podľa možností chceme využiť ´pendlujúcich´ hráčov z áčka."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.