Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tatranci vonku opäť zabodovali, no mohli i vyhrať

Sportnet|Publikované 25. okt 2006 o 22:00

Vysoké Tatry - Nad všeobecné očakávania si počínajú v treťoligovej súťaži futbalisti FK Vysoké Tatry, ktorým po trinástich kolách patrí v tabuľke

sympatické šieste miesto. Zverenci trénera Mariána Wikarskeho bodujú nielen doma, ale aj na ihriskách súperov, čo ich už dlho drží medzi šesticou najlepších celkov v súťaži.

Vysokotatranci to potvrdili aj v ostatnom majstrovskom zápase v Žakarovciach, kde po kvalitnom výkone získali po remíze 2:2 cenný bod. Podľa priebehu hry však možno kľudne povedať, že tento bod nie získali, ale stratili, lebo o víťazstvo 1:2 prišli až v nadstavenom čase stretnutia.

Sporná situácia sa odohrala v 93. minúte duelu, kedy hlavný rozhodca odpískal proti hosťom pokutový kop, ktorý domáci premenili a zachránili si aspoň bod. Náš hráč Budzák odkopával loptu z hranice šestnástky do bezpečia, pričom mu jeden z domácich futbalistov zasiahol kopačkou nohu tak, že musel byť ošetrovaný a ostali mu na nej šrámy. Bol to jednoznačne hrubý faul na nášho hráča, pričom arbiter odpískal tento zákrok proti nám a domáci vyrovnali, opísal nepríjemnú a pre hosťujúci tím aj veľmi frustrujúcu situáciu na hracej ploche tréner Vysokých Tatier M. Wikarski.

Jeho zverenci, napriek nepriazni rozhodcov, na ihrisku od začiatku až do konca statočne odolávali tvrdej hre domácich a napokon ich len jediná minúta delila od zaslúženého víťazstva. Na zápas sme nastúpili bez útočníka Maťaša, ktorý bol odcestovaný. Na jeho poste v útoku nastúpil Porochnavý a svojej úlohy sa zmocnil veľmi dobre a to i napriek tomu, že mal dlhší herný výpadok. Škoda chyby pri prvom inkasovanom góle, keď si obranca Cehula nerozumel s brankárom Vernarským a domáci to využili na strelenie vedúceho gólu. Potom sa nám po krásnej strele Kostolníka do šibenice podarilo vyrovnať. Aj keď v úvode druhého polčasu mali optickú prevahu domáci, postupne sa hra vyrovnala. Veľmi nebezpečný bol pre súpera predovšetkým Martin Palguta, ktorého osekávali ako strom, ale ten sa nevzdával a napokon v 75. minúte ušiel domácim obrancom a dostal nás do vedenia. Domáci boli bezradní až do spomínanej 93. minúty, kedy im rozhodca daroval pokutový kop. Napriek tomu, že sme získali iba bod patrí hráčom za predvedenú hru a bojovnosť pochvala, bilancoval ostatné stretnutie v Žakarovciach hosťujúci kouč.

V nedeľu sa jeho zverenci predstavia v poslednom domácom zápase jesennej časti proti susedovi v tabuľke, Veľkému Šarišu, ktorý je o stupienok pred nimi (po skončení súťažného ročníka mu však budú odpočítané tri body, pozn. redakcie). V Tatrách vládne s doterajším účinkovaním mužstva spokojnosť a súčasné postavenie by sme si radi udržali až do zimnej prestávky. Škoda, že tých bodov predsa len nie je na našom konte o niečo viac. V zápasoch s Kráľovským Chlmcom, v Spišskom Podhradí i doma s Bardejovom sme mohli zabodovať viac. S Veľkým Šarišom chceme doma uspieť a s našimi divákmi sa rozlúčiť dobrou hrou a víťazstvom. Potom nás čaká séria troch zápasov vonku, kde chceme taktiež bodovať, doplnil M. Wikarski, ktorý si pochvaľuje doplnenie mužstva počas sezóny, ktoré sa javí pre celý tatranský futbal ako veľmi prospešné.