Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tatranci predohrávku na ľahkú váhu nezobrali

Sportnet|Publikované 11. nov 2005 o 00:00

Prešov Očakávaným víťazstvom favorita skončila stredajšia predohrávka 10.kola hádzanárskej extraligy pod Tribečom. Tatran Prešov vyhral v

Topoľčanoch nad ambicióznym nováčikom 27:23. Úradujúci slovenský majster hrá v sobotu v Tatran handbal aréne kľúčový zápas v skupine F Ligy majstrov s Dinamom Bukurešť. Hrali teda Prešovčania len toľko koľko potrebovali?

"Nevyhrali sme nejako zvlášť výrazne, ale taktiež sa nemožno tvrdiť, žeby naše mužstvo niečo podcenilo. Faktom však je, že náš program je stále nahustený. Na to sa ale nevyhovárame, to iba konštatujem," rozhovoril sa po návrate z dejiska predohrávaného extraligového stretnutia asistent trénera F. Šulca Jurij Žuravľov. "Navyše, proti nám stál nováčik, ktorý sa za každú cenu chcel vytiahnuť. Topoľčianci hrali s chuťou, bojovali o čo najprijateľnejší výsledok. Naše mužstvo odvádzalo svoj štandard, čo stačilo na kontrolu nad vývojom skóre. Na začiatku sme sa síce pomalšie rozbiehali, ale záverečnú desaťminútovku prvého polčasu vyhrali 7:1. To bol rozhodujúci trhák. Potom sa už hralo tak, že dali sme dva, tri góly, dostali jeden. V závere zápasu sa vyznamenal brankár Vadim Bražnik (na snímke), ktorý za sebou zavrel bránu a loptu do siete nepustil ani po sólových náskokoch súpera." Tréneri určite svojim zverencom nevravia, aby si šetrili sily pred ďalším dôležitým zápasom. Hráčske podvedomie v podobnej pozícii, v akej sa pred stretnutím v Lige majstrov s bukurešťským Dinamom nachádzajú hádzanári Tatrana, predsa len pracuje. Možno sa naozaj niektorí v stredu šetrili na sobotu, nešli na doraz svojich možností... "Do myslí hráčov tréner nevidí. Aj v Topoľčanoch sme od nich vyžadovali, aby hrali naplno. S tým, ak bude niekto cítiť únavy, prestriedame. V každom prípade môžem povedať, že mužstvo zápas na ľahkú váhu nezobralo. Svoju úlohu však splnilo a to je podstatné." Boli výkony, ktoré sa vymkli zo spomenutého štandardu? "Strelecky sa solídne presadil Fuňak, autor šiestich gólov. Po dlhšej odmlke do hry zasiahol aj Jančo. Herný výpadok bolo na ňom badať. Ako som už povedal, najmä v závere zápasu sa zaskvel niekoľkými zákrokmi Bražnik."

Súvisiace články