Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tatran zlomili vlastné chyby

Sportnet|Publikované 9. mar 2009 o 23:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.skUkázalo sa, že na hocikým zaznávanom východe sa aj na majstrovský futbal vedia nachystať. S ohľadom na aktuálne

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Ukázalo sa, že na hocikým zaznávanom východe sa aj na majstrovský futbal vedia nachystať. S ohľadom na aktuálne poveternostné podmienky na šláger jarnej premiéry pripravili v Prešove kvalitnú hraciu plochu. Hoci avizované viacnásobné kontroly pred vstupom do hľadiska príliš účinné neboli, najmä fanúšikovia Slovana doň prepašovali pyrotechniku "silného kalibru", polícia s belasými nespratníkmi postupne spravila v ich sektore poriadok. Futbal z hľadiska potom nik vážnejšie neohrozil.

PREŠOV. Stretnutie prešovského Tatrana s bratislavským Slovanom bolo teda ozajstným futbalovým ťahákom. Napriek prítomnosti televíznych kamier sledovali ho takmer štyri tisícky divákov. Drvivú časť fanúšikov zeleno-bielych neuspokojil akurát konečný rezultát. Prešovčania kruto pykali za dve hrúbky. Líder má dosť skúsených futbalistov, aby trestal. V Šariši síce herne belasí nenadchli, no dokázali vyťažiť maximum.

Z minima vyťažili maximum

Nie náhodou tréner ŠK Slovan Bratislava Ladislav Pecko tvrdil: "Viac ako s predvedeným výkonom môžem byť spokojný s trojbodovým ziskom." Faktom je, že hostia sa častejšie pokúšali o streľbu. Pravdou však je aj to, že domáci, hoci s rešpektom, ofenzívne neboli vôbec zakríknutí. Polčas vyhrali na rohové kopy 5:0, avšak prvú časť zápasu prehrali 0:1. "So Slovanom sa dá uspieť len za predpokladu, že mužstvo sa vyvaruje závažných individuálnych chýb," tvrdil pred zápasom tréner 1.FC Tatran Prešov Roman Pivarník. Mal stopercentnú pravdu. Belasí vyhrali v prvom pohárovom semifinále v Žiline, lebo trestali hrúbky. O štyri dni si to zopakovali v Prešove. Trénera zeleno-bielych škrelo, že pod rozhodujúce sa podpísali jedni z najskúsenejších v tíme. Aj skutočnosť, že hoci podľa R. Pivarníka Tatran nehral zle, predsa len, nepredviedol výkon, akého je skutočne schopný. "Hoci rešpekt zo súpera tu bol, k vážnejším akciám sme ho nepustili. Vypracovali si aj šance (Prekopova hlavička, strela P. Cicmana do iba brankára, Papajov pokus bravúrne vyrazený gólmanom Slovana), na opačnom konci už spomenuté hrúbky. Nechcem znižovať výkon hostí, ale k tým chybám sme ním neboli prinútení. Smutný som z toho, že ich spravili skúsení hráči, avšak aj z toho, že sa v tejto sezóne stále opakujú."

Bernardo lepšie s Belejíkom

Jediný domáci gól strelil deväť minút pred koncom Bernardo. Novú útočnú akvizíciu na ihrisku veľmi vidieť nebolo, teda okrem urastenej postavy a farby pleti. Ožil až po príchode Belejíka. Táto dvojica už v prípravných dueloch sa celkom dobre vpredu dopĺňala, ukázala zopár sľubných náznakov. "Kým hral Bernardo na hrote osamotený, mal iné úlohy, ako keď hráva v dvojici s Belejíkom či niekým iným," vysvetľoval po zápase so Slovanom R. Pivarník. "Mal loptu sklepávať pre spoluhráčov, prípadne ju podržať a rozohrať. Z druhej línie mal potom nastupovať Katona a ďalší hráči. Keď boli vpredu dvaja, bolo to už lepšie." Žiaľ, v takomto útočnom zoskupení si dlho nezahrali. Ani nie štvrťhodinu od Belejíkovho vybehnutia na trávnik všetko pokazil debutujúci Bosniak Dejan Drakul. Zbytočne a hlúpo strčil do protihráča a uvidel prvú žltú. Vzápätí aj druhú a šiel pod sprchy. "Žiaľ, čo to malo priniesť, šlo bokom. Ostalo nás o jedného hráča menej. Šanca na finiš sa tým výrazne oslabila. "

Naivné a zbytočné

Dejan Drakul je určite talentovaný futbalista. Dokazoval to v príprave, dával góly, nuž Tatran odchovanca Veležu Mostar angažoval. Corgoňligový debut si však on i tréner R. Pivarník predstavovali určite inak. "Za čo dostal Dejan karty, to som z lavičky dobre nevidel. Preto sa nateraz k tomu vyjadrovať nemôžem. Určite si situácie pozriem zo záznamu. Až potom zaujmem stanovisko," ubezpečil tréner zeleno-bielych. "Už teraz však môžem povedať, že to bolo z jeho strany veľmi naivné. Je cudzinec, neovláda ešte jazyk, zatiaľ sa tu iba orientuje. V danej chvíli nás neskutočne oslabil. Ako vravím, musí sa tu viac rozpozerať, ako tá Corgoň liga funguje. Veľmi dobre pracuje s loptou, ale nasadiť ho do ťažkého zápasu so Slovanom som sa, predsa len, trochu obával. Škoda, že jeho debut trval takto krátko. Škoda i toho, ako tento zápas dopadol. Belasí majú v kádri obrovskú kvalitu. Veľa sme mu však nedovolili. Čakali na svoje šance. Tie aj prišli. Nejde o to, že sme ich nepremenili. Nemôže sa však stať, že spravíme takéto chyby, po ktorých sme inkasovali. Opakujú sa sústavne. Pokiaľ sa to nezmení, pôjde stále o tých istých hráčov, v takom prípade v budúcnosti to budem musieť riešiť personálne."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.