Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tatran vyrukoval s ďalším hádzanárskym legionárom

Prípravný zápas v Prešove. Strieľa pivot Tatrana Damián Krysztofik, vľavo Antonio Pribanič (Mielec). (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 13. aug 2013 o 22:00

Hádzanári Tatrana Prešov počas jedného dňa odohrali dve medzinárodné prípravné stretnutia s klubom poľskej extraklasy Stal Mielec.

Pondelok rozhodne nie je typickým dňom na hádzanú. Tobôž nie na medzinárodnú. Termínovej listine, jej „voľným miestam“ v prípravnom období, sa však museli prispôsobiť aj hádzanári Tatrana Prešov, ktorí počas jedného dňa odohrali dve medzinárodné prípravné stretnutia s klubom poľskej extraklasy Stal Mielec.

PREŠOV. Tatran handbal aréna dopoludnia ani popoludní sa ostatný pondelok nezaplnila takým počtom divákov ako minulý týždeň počas zápasov s ukrajinským šampiónom HC Motor Záporožie. Prázdnotou ale rozhodne nezívala.

Prešov obidva zápasy s Mielcom vyhral. Prvý výrazne 41:31, druhý popoludňajší už „len“ 35:32.

Odvety v Poľsku, turnaj v Bosne a Hercegovine

Poľskí hostia odohrali v rámci prípravy na nový hádzanársky ročník prvé dva zápasy. Slovenský majster ich má za sebou už sedem.

Doposiaľ hral Tatran Prešov vždy so silnými súpermi. Na turnaji v poľských Kielcoch s bundesligovým Goppingenom, bielorským Brestom, s poľským majstrom, v uplynulom ročníku Ligy majstrov tretími Kielcami (Tatran uhral cennú remízu 34:34). Doma so Záporožím a naostatok s Mielcom.

Už pozajtra odohrajú prešovskí hádzanári odvetné stretnutia v hale poľského Stalu Mielec.

V nedeľu osemnásteho augusta by mal Tatran Prešov odcestovať na medzinárodný TV turnaj majstrov do Doboja v Bosne a Hercegovine.

Aj tam narazí na kvalitných súperov. Pozvanie do Doboja prijala reprezentácia Bahrajnu, francúzsky vicemajster Dunkerque, slovinská Pivovarna Laško Celje, turecký Besiktas Istanbul, srbský šampión Vojvodina Novi Sad či zo SEHA ligy v Prešove známe kluby Borac Banja Luka a Sloga Doboj z BaH.

Po návrate z Doboja v závere budúceho týždňa sa všetko dianie v prešovskom Tatrane upriami na kvalifikačný turnaj o postup do hlavnej skupinovej fázy ligy majstrov, ktorý sa uskutoční v Tatran handball aréne na prelome augusta a septembra.

O jedinú postupovú miestenku budú už v semifinálových dueloch (31. 8.) bojovať Besiktas JK – AEK Atény a Dinamo Minsk – Tatran Prešov. Finále, ktoré rozhodne o postupujúcom, je naplánované na 1. septembra 2013.

Šampionáty v Dánsku a v Kolumbii

Aj k tejto méte smeruje myseľ jednej trojice nových akvizícií, ktoré po minulej sezóne pribudli do kádra majstrovského Tatrana Prešov.

Kým Poliak Damian Krzysztofik aj slovenský reprezentant Patrik Hruščák so doposiaľ odkrútili celú kondičnú časť prípravy a pokračujú v hernej, Ukrajinec Vjačeslav Sadovyi sa v prešovských farbách predstavil prvý raz až zápasoch s poľským Mielcom.

„Začiatok prípravy som s Tatranom absolvoval. Potom som ale so súhlasom klubu odišiel reprezentovať Ukrajinu na európsky i svetový šampionát v plážovej hádzanej v Dánsku a v Kolumbii. Išlo o dva významné podujatia a reprezentovať rodnú krajinou je vždy poctou,“ zdôraznil V. Sadovyi.

„Iste, keby som kondíciu naháňal s Prešovom, dostal by som do tela zrejme viac. Lenže ani v Dánsku, ani v Kolumbii to nebol žiaden oddych. Aj tam sme fyzicky makali.“

Donedávna hral len naboso

„Pravda, hrať hádzanú v piesku a na palubovke je predsa len veľký rozdiel. Po návrate hral Tatran zápasy so Stalom. Tréner mi v nich dal príležitosť, no sám viem, že to ešte nebolo ono. Predsa len, nehral som naboso, ale už v športovej obuvi, no nie iba preto mal som ešte ťažšie nohy,“ priznal Ukrajinec V. Sadovyi, ktorý by mal vystužiť spojkový rad slovenského šampióna.

Prvé dva góly v zeleno– bielom strelil Poliakom v druhom polčase prvého zápasu.

„V dopoludňajšom stretnutí som hral lepšie ako popoludní. Zrejme na mňa doľahla únavy po dlhej ceste do Prešova. Na to sa ale nevyhováram. Mužstvo Tatrana trochu poznám, veď som proti nemu ako hráč Michaloviec hrával. Pravda, potrebujem sa tiež s ním viac zohrať, zvyknúť si na to, čo tréner odo mňa vyžaduje. Zatiaľ mi prízvukoval, aby som bol dôrazný v obrane, potom môžem byť pre tím užitočný i v útoku. Mám pocit, ako keby po dvoch šampionátoch plážová lopta ešte vo mne trochu rezonovala. Myslím, že o pár dní to bude aj z mojej strany lepšie.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.